Jak się masturbować – sposoby masturbacji, pozycje masturbacji

To czy dana osoba masturbuje się czy nie zależy od jej indywidualnych potrzeb i upodobań. Wiele kobiet tak jak i mężczyzn, masturbuje się przez całe życie, część z nich jednak nie robi tego wcale.

Jak się masturbować ?

Sposoby masturbacji są zwykle zależne od tego, co doprowadza nas do orgazmu. Wiele osób twierdzi, że dzięki masturbacji udało im się lepiej poznać własne ciało, potrzeby i reakcje na bodźce. Masturbacja to doświadczenie bardzo osobiste. W przypadku masturbacji  kobiet polega na pocieraniu łechtaczki dłonią, palcem lub innym przedmiotem, takim jak na przykład wibrator, doprowadzając w ten sposób do orgazmu łechtaczkowego. Kobiety, w odróżnieniu od mężczyzn są w stanie w bardzo krótkim czasie przeżyć kilka orgazmów, co dużo częściej zdarza się podczas masturbacji czy też seksu oralnego niż klasycznego stosunku płciowego. To, w jaki sposób kobieta zachowuje się podczas masturbacji zależne jest od wielu czynników, często od temperamentu kobiety, siły doznań, sytuacji, w jakiej się ona znajduje. Część kobiet stymulujących łechtaczkę, wprowadza także palce lub inne przedmioty do pochwy. To od jej upodobań zależy to, z jaką siłą i intensywnością będzie to robić. Bywają tez i takie kobiety, które nie osiągają orgazmu bez odpowiedniego drażnienia łechtaczki. Bardzo przyjemne doznania wywołuje także dotykanie i drażnienie piersi i sutków. Wiele kobiet twierdzi, że jest to dodatkowy bodziec pobudzający.

 

Sytuacja w przypadku masturbacji mężczyzn wygląda nieco inaczej. Masturbują się oni zdecydowanie częściej i z większą intensywnością niż kobiety, toteż onanizm zajmuje w ich życiu ważniejsze miejsce niż u kobiet. Związane jest to też w dużej mierze z wyrzuceniem nadmiaru gromadzącej się spermy, jeśli nie zostanie ona wyrzucona podczas wytrysku towarzyszącemu stosunkowi seksualnemu. Tak jak i u kobiet, mężczyźni masturbując się odkrywają swoją drogę do seksualnej rozkoszy, poznając to, co najbardziej sprawia im przyjemność. Świadomy tego, w jaki sposób lubi być dotykany mężczyzna, może później łatwiej wytłumaczyć to swojej partnerce. Sposób i najbardziej dogodne pozycje masturbacji każdy mężczyzna poznaje podczas eksperymentów, wybierając te, które są dla niego najbardziej odpowiednie. Warto, więc poszukiwać, sprawdzać i doświadczać.

Masturbacja jest czynnością absolutnie naturalną, która może przynieść dobre skutki zarówno dla ciała jak i dla ducha. Ważne jednak, aby zachować umiar, nieoznaczający oczywiście ilości masturbacji w ciągu dnia czy tygodnia, ale żeby nie stała się ona naszym jedynym źródłem przyjemności.

Artykuł znaleziony w google poprzez nastepujące frazy :

  • jak się masturbować
  • pozycje do masturbacji
  • masturbacja pozycje
  • pozycje masturbacji
  • sposoby masturbacji
  • jak się onanizować
  • masturbacja kobiet
  • masturbacja przedmiotem
  • sposoby masturbowania się mêszczyzn
  • rozne sposoby na masturbacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *