edarling

Edarling Opinie, Jak Korzystać, Czy warto ?Logowanie, Cennik, Recenzja Portalu Randkowego

Edarling

W początkach swojego istnienia serwisy randkowe budziły sporo nieufności i uchodziły za miejsca dosyć podejrzane, skupiające głównie osoby mocno zdesperowane albo z nieczystymi intencjami. Dzisiaj to bardzo popularna forma nawiązywania znajomości i coraz więcej par poznaje się właśnie przez internet, dzięki randkowym aplikacjom i portalom jak edarling czy też sympatia czy be2.

Jak jednak wybrać serwis, który to umożliwi? Randkowych portali jest coraz więcej, warto więc w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na strony cieszące się największą popularnością. Wśród nich jest eDarling, międzynarodowa platforma dla osób szukających miłości, bardzo chętnie odwiedzana także przez polskich użytkowników. Czy rzeczywiście warto założyć tam konto?

Spis Treści

Jak działa eDarling?

Założenia eDarling są jasne – to miejsce, w którym można spotkać singli na poziomie, z poważnymi zamiarami. Większość użytkowników ma wyższe wykształcenie i deklaruje chęć wejścia w stały związek, dlatego trudno będzie tu poznać kogoś na jedną noc czy luźną znajomość „z benefitami”.

Średnio każdego tygodnia na stronie zakłada profile blisko 4 tysiące Polaków, co czyni eDarling jednym z najpopularniejszych serwisów randkowych. Na eDarling można się zarejestrować dopiero po ukończeniu 18 roku życia, a choć edukacja i pozycja zawodowa mają dla wielu członków tej społeczności spore znaczenie, nie jest tak, że ktoś bez studiów czy z mało ciekawą pracą nie ma tu czego szukać.

Serwis eDarling uchodzi za wyjątkowo rzetelny i mocno koncentruje się na tym, by łączyć osoby o podobnym profilu psychologicznym – wykorzystywana jest metoda matchingu, uwzględniająca bardzo szczegółowe preferencje.

Test dopasowania w eDarling

Właśnie to staranne dopasowywanie użytkowników jest cechą wyróżniają eDarling na tle wielu konkurencyjnych serwisów randkowych takich jak np: academic singles. Wypełnienie testu osobowości jest warunkiem korzystania z portalu, a jak twierdzą jego twórcy, to na tyle skuteczne narzędzie, że prędzej czy później trafi się na tę właściwą, idealną osobę.

1.

Test bazuje na „wielkiej piątce”, czyli pięcioczynnikowym modelu osobowości. W​​​​ teście znajdują się pytania dotyczące charakteru, oczekiwań względem potencjalnego partnera, systemu wartości, życiowego doświadczenia, pasji. Na podstawie odpowiedzi tworzony jest portret osobowościowy.

2.

Algorytm wykorzystywany przez eDarling szuka osoby, z którą najprawdopodobniej będą największe szanse na stworzenie stałego, udanego związku. Nie są to kandydaci o dokładnie takiej samej osobowości – algorytm dobiera takie cechy, które najlepiej ze sobą współgrają, więc na pewnych obszarach wskazane są podobieństwa, ale na innych będą to różnice w charakterach.

3.

Wypełnienie testu jest dość czasochłonne, bo w formularzu jest około 280 pytań i na wszystkie z nich trzeba od razu odpowiedzieć. Nie ma też możliwości edytowania odpowiedzi – co zaznaczy się za pierwszym razem, będzie ostateczną wersją profilu użytkownika.

Edarling – Tworzenie profilu

Jak stworzyć profil w eDarling?

Test osobowości jest najważniejszy, ale zanim się do niego dojdzie, trzeba się w serwisie zarejestrować. To dla odmiany jest bardzo prosta czynność – podaje się tylko e-mail, płeć i hasło, aktywuje link i akceptuje regulamin serwisu.

Samo założenie konta plus wypełnienie testu jest darmowe i nie ma obowiązku przejścia na wersję premium.

Kiedy kwestionariusz zostanie już w całości wypełniony, otrzymuje się dostęp do swojego profilu. Teraz można go spersonalizować. Pierwszy krok to dodanie zdjęcia – kiedy już to zrobisz, serwis wyśle wiadomość, że dane z kwestionariusza są już weryfikowane i przetwarzane przez algorytm.

Po zdjęciu przychodzi pora na opis profilu, czyli dodanie takich informacji jak:

 • cechy charakteru
 •  zainteresowania
 •  marzenia i plany
 •  rzeczy, które rozśmieszają
 •  sytuacje, które sprawiają przyjemność
 •  oczekiwania wobec partnera i związku z drugą osobą

Jak nawiązywać kontakt na eDarling?

Serwis eDarling to nowoczesna platforma randkowa, umożliwiająca szybki i wygodny kontakt pomiędzy użytkownikami. Aplikacja przygotowuje listę najlepiej dopasowanych osób i to do nich w pierwszej kolejności warto się odezwać, nie ma jednak takiego obowiązku, jeśli propozycje nie spełniają Twoich oczekiwań. Nowe rekomendacje wysyłane są codziennie.

Krąg poszukiwania można dowolnie poszerzać albo zwężać, ustawiając filtry jak na przykład lokalizacja, dochody, palenie papierosów, stosunek do religii, chęć posiadania dzieci, wzrost, wykształcenie.

Do osoby, która wpadła w oko, można wysłać prywatną wiadomość, ale to opcja jedynie dla użytkowników premium. Nie ma pomysłu na pierwszą wiadomość? Jest funkcja „przełamywanie pierwszych lodów”, która generuje pięć różnych pytań, od których można rozpocząć rozmowę. Są emotikonki, dzięki którym dajesz komuś do zrozumienia, że interesuje Cię jego/jej profil.

Najciekawsze profile można zapisać w zakładce „ulubione”, a wtedy zawsze będą one pod ręką, gdy zechcesz znowu do tych osób wysłać wiadomość albo po prostu przejrzeć jeszcze raz ich opis oraz zdjęcia.

Porady dla użytkowników eDarling

Osoby wyjątkowo nieśmiałe, niedoświadczone w kontaktach damsko-męskich albo po prostu niezorientowane w zwyczajach, jakie panują na eDarling, mogą w dowolnym momencie poprosić o pomoc różnego rodzaju specjalistów – z serwisem współpracują doradcy i psychologowie, którzy udzielają rad drogą mailową, na czatach albo telefonicznie. Na stronie są też publikowane gotowe, obszerne materiały dotyczące randkowania i sposobów na zdobycie miłości.

Przeczytaj także:Erodate Opinie

Edarling Opinie

Opinie o eDarling

Czy reklamowany system kojarzenia osób na podstawie testów działa eDarling? Nie wszyscy użytkownicy eDarling są co do tego zgodni – część osób twierdzi, że proponowane przez serwis profile ani trochę nie pasowały do wytycznych zamieszczonych w opisie wymarzonego partnera, i to pod niemal żadnym względem.

Negatywne głosy dotyczą także wysokości opłat abonamentowych oraz wzmożonego nadsyłania nowych, ciekawych ofert tuż przed wygaśnięciem subskrypcji, co w zamierzeniu miało skłonić użytkowników do przedłużenia umowy – po czasie okazywało się jednak, że w wielu przypadkach był to zwykły zabieg marketingowy, a nie prawdziwe konta.

Z drugiej strony nie brak osób, które na eDarling znalazły prawdziwą miłość, a ich związek okazał się bardzo trwały. Wielu użytkowników przyznaje, że test działa, a po ilości szczegółowych pytań widać, że twórcy strony bardzo się do jego przygotowania przyłożyli.

 Podsumowując, eDarling jest wygodnym narzędziem, które wprawdzie nie daje żadnych gwarancji, ale wyraźnie zwiększa szanse na spotkanie wymarzonego partnera. Nie mówiąc już o tym, że dzięki wygodnym filtrom i odpowiedziom z formularza poszukiwania ograniczają się 

do osób w określonym typie – nie trzeba przekopywać się przez dziesiątki mało interesujących profili. Za tę wygodę trzeba jednak zapłacić – darmowe konto eDarling jest mało użyteczne i dopiero po wykupieniu subskrypcji można przeglądać oferty oraz pisać wiadomości do wybranych osób.

Edarling Cena

Pakiety w eDarling

eDarling, jak wiele podobnych mu serwisów, oferuje darmową wersję konta, ale najciekawsze funkcje udostępnia dopiero po uiszczeniu opłaty. Pod względem ceny eDarling jest dość drogie, ale gdy wykupi się dłuższy abonament, koszty znacząco spadają. Obecnie wygląda to tak:

Podsumowanie:

– pakiet na 3 miesiące kosztuje 74,90 zł miesięcznie (łącznie 224,70 zł)

– pakiet na 6 miesięcy kosztuje 49,90 zł miesięcznie (łącznie 229,40 zł)

– pakiet na 12 miesięcy kosztuje 39,90 zł miesięcznie (łącznie 478,80 zł)

Opłata pobierana jest z góry na wybrany okres.

Co znajduje się w cenie? Użytkownicy premium eDarling otrzymują dostęp do następujących funkcji:

 • mogą prowadzić korespondencję bez ograniczeń z wieloma użytkownikami
 •  mogą przeglądać wszystkie zarejestrowane profile
 •  codziennie otrzymują 20 nowych rekomendacji
 •  widzą, kto przeglądał ich profil oraz czy wysłane wiadomości zostały przeczytane
 •  korzystają z inteligentnego systemu kojarzenia par
 •  Wild Card, czyli dodatkowe 20 wyników w ramach dopasowywania użytkowników

Jak opłacać konto w eDarling?

W eDarling jest kilka sposobów na regulowanie należności, wystarczy wybrać ten, który wydaje się najodpowiedniejszy.

Bardziej kłopotliwa jest kwestia odnawiania subskrypcji oraz zawieszania członkostwa premium, ponieważ serwis nie przypomina, że abonament dobiega końca. Skutkuje to tym, że subskrypcja jest automatycznie przedłużana na taki sam okres (np. 6 miesięcy), a pieniądze są pobierane z konta i już nie można ich odzyskać.

Ten sposób pobierania płatności jest jednak opisany w regulaminie, więc trudno zarzucić eDarling próbę wyłudzenia pieniędzy – użytkownik ma obowiązek zapoznać się z regulaminem, który sam akceptuje. Innymi słowy, trzeba po prostu pilnować, kiedy mija termin wykupionego abonamentu, i w odpowiednim czasie anulować swoje członkostwo.

Jak usunąć konto eDarling?

Z usunięciem konta w eDarling nie powinno być problemu. Jeśli nie chcesz już dłużej korzystać z serwisu, wystarczy wejść w „konto użytkownika” i znaleźć zakładkę „moje członkostwo”. Na dole rozwiniętej listy znajduje się opcja „chcę usunąć swoje konto z eDarling” – trzeba w nią kliknąć i postępować dalej zgodnie ze wskazówkami opisanymi na stronie, podając powód usunięcia swojego konta.

Aplikacja mobilna eDarling

Czy można korzystać z eDarling na smartfonie? Jak najbardziej tak. Serwis ma swoją aplikację, działającą zarówno na iOS, jak i na systemie Android zupełnie jak np: benaughty

Aplikacja moblina jest darmowa, trzeba tylko pobrać ją ze strony serwisu.

Bezpieczeństwo serwisu eDarling

Portale randkowe nie zawsze są godne zaufania, ale w przypadku eDarling raczej nie trzeba się martwić o swoje dane. Niemniej ostrożność nie zawadzi – nie warto podawać obcym osobom szczegółowych informacji na swój temat czy wysyłać zbyt intymnych zdjęć.

Twórcy eDarling zapewniają, że portal jest na bieżąco monitorowany, tak pod kątem niewłaściwych treści, jak i fałszywych profili, które są od razu usuwane. Serwis podkreśla, że każdy nowy profil jest gruntownie weryfikowany, dzięki czemu fejków jest na stronie stosunkowo mało.

Płatności online są szyfrowane, a dane osobowe przechowuje się zgodnie z aktualnymi przepisami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *