sympatia portal randkowy

Sympatia Opinie,Plus Porady, Na Co uważać, Skargi, Czy warto założyć konto, Cennik

Sympatia 

Szukanie miłości w internecie dzisiaj już nikogo nie dziwi, pytanie tylko, gdzie rozglądać się za swoją drugą połówką? W Polsce szczególną pozycją cieszy się Sympatia – portal randkowy zrzeszający kilka milionów użytkowników.

Sympatia ułatwia singlom nawiązywanie nowych znajomości, prócz tego często organizuje imprezy i warsztaty dla swoich użytkowników. Portal chwali się, że mnóstwo par rozpoczęło swój związek właśnie dzięki rejestracji na Sympatii, a duży zasięg serwisu sprawia, że nawet osoby z bardzo małych miejscowości mają szansę w krótkim czasie kogoś poznać. Co sprawia, że z Sympatii korzysta tak wiele osób?

Spis Treści

Dla kogo jest portal Sympatia?

sympatia portal randkowy

Sympatia to polski serwis randkowy, działa już od kilkunastu lat. Według właściciela serwisu, liczba zarejestrowanych użytkowników sięga blisko 5 mln, co czyni Sympatię jednym z liderów na krajowym rynku. Ta liczba nie wydaje się jednak zgodna z rzeczywistością – na Sympatii można znaleźć sporo fejkowych kont i według nieoficjalnych danych, aktywnych, realnych użytkowników jest co najmniej o połowę mniej, ale to wciąż pokaźna liczba profili do wyboru.

Obie płcie reprezentowane są na Sympatii mniej więcej pół na pół, a średnia wieku użytkowników szacowana jest na 31 lat. Głównym celem zarejestrowanych osób jest poważny związek, choć rozpoczęcie mniej zobowiązującej znajomości także jest możliwe – chętni na taki układ są jednak zdecydowanie w mniejszości. Jest też trochę osób, które chcą tylko z kimś pogadać albo znaleźć przyjaciela, zobacz także recenzje academic singles

Poza tym, że serwis umożliwia kontakty online, są jeszcze organizowane przeróżne wydarzenia w realu, dzięki którym rosną szanse na poznanie idealnego partnera.

Rejestracja na portalu Sympatia

Zarejestrowanie się na Sympatii to dosłownie kilka minut. Nie trzeba wypełniać tutaj żadnych skomplikowanych testów i długich formularzy – po kliknięciu w przycisk „zarejestruj się” wyskakuje okienko, w którym wystarczy wpisać login, adres e-mail oraz hasło, następnie zaznacza się płeć, datę urodzenia i miejsce zamieszkania.

​​​​Żeby zakończyć rejestrację, trzeba potwierdzić akceptację regulaminu – warto się z jego treścią zapoznać. Można też od razu zasubskrybować newsletter oraz wiadomości reklamowe, ale to nie jest konieczne. Ostatni etap to link aktywacyjny, wysyłany przez serwis na podany adres mailowy – wystarczy w niego kliknąć i już można rozpocząć swoją przygodę z Sympatią.

Jest także możliwość logowania się na Sympatii poprzez konto na Facebooku, ale nie jest to polecane rozwiązanie, ponieważ w ten sposób można udostępnić zbyt wiele swoich prywatnych danych.

Przeczytaj także: Erodate Opinie

Profil na Sympatii

Po pierwszym zalogowaniu się na Sympatii warto w pierwszej kolejności przygotować swój profil, tak by od razu móc nawiązywać znajomości z innymi użytkownikami.

1.

 Kluczowe jest oczywiście zdjęcie – nie jest obowiązkowe, ale profile bez fotki najczęściej są przez użytkowników serwisu pomijane. Zdjęcie powinno być dobrej jakości, aktualne i eksponujące atuty wyglądu, tak by przyciągać uwagę.

2.

Potrzebny jest też krótki opis, ponieważ bez niego profil nie będzie się wyświetlał. Jest cała masa ustawień, według których można spersonalizować swoje konto, dodając na przykład chwytliwe motto, szczegółowy opis wyglądu czy ciekawe zainteresowania – im bardziej unikalny profil, tym większe szanse na wyróżnienie się z tłumu.

 3.

Jeśli chodzi o dolną granicę wieku, to zwykle granicą jest ukończone 18 lat, ale na Sympatii zarejestrować się można już po 15 urodzinach, choć jedynie za zgodą opiekuna prawnego – nie do końca jest jasne, jak portal weryfikuje podobne oświadczenia

Wersja mobilna Sympatii

Jak większość randkowych serwisów takich jak choćby be2 –  Sympatia udostępnia swoim członkom także wygodną aplikację na smartfony. Witryna jest zaprojektowana tak, by wygodnie przeglądać profile i wiadomości, zwinięte menu znajduje się na dole, ustawienia konta są w dolnym prawym rogu.

Wyświetlony na ekranie profil pokazuje nie tylko zdjęcie, ale i nazwę użytkownika, wiek oraz lokalizację. Do otrzymania wyników zgodności potrzebne jest ustawienie filtrów wyszukiwania zaawansowanego.

Aplikację Sympatii można ściągnąć ze strony serwisu albo w Google Play, wpisując w wyszukiwarce: Sympatia – randki, flirt, czat.

Jak poznawać nowe osoby na Sympatii?

Serwis sam z siebie proponuje profile różnych użytkowników, które według opisów zdają się pasować do naszych preferencji. Szczegółowe dane zaproponowanych osób widać po rozwinięciu profilu, gdzie wymienione są cechy charakteru, zainteresowania, informacje odnośnie wyglądu. Jeśli proponowane profile wydają się interesujące, można zacząć czatować albo tylko polubić zdjęcia, natomiast gdy wśród tych ofert nic nie zwróciło uwagi, szukamy dalej.

Jak? Wyszukiwarka osób na Sympatii ma sporo filtrów, jak wiek, wykształcenie, wzrost, kolor włosów, miejsce zamieszkania – po zaznaczeniu odpowiednich kategorii wyświetla się lista użytkowników spełniających pożądane kryteria.

Bingo na Sympatii

Jest i gra w Bingo, interesujący sposób na poszukiwanie potencjalnego partnera – serwis losuje różne profile kobiet i mężczyzn, w zależności od tego, jaką płeć się zaznaczyło w preferencjach. Profil się podoba? Można go zalajkować i nawiązać konwersację. Nie podoba? Przycisk X usuwa z listy propozycji dany profil i automatycznie wyskakuje na ekranie nowe zdjęcie.

W grze Bingo mogą brać udział wyłącznie ci użytkownicy, którzy na profilu opublikowali własne fotki – Twój profil też trafi na loterię, jeśli masz konto ze zdjęciem.

Powiadomienia wysyłane są jedynie wtedy, gdy ktoś zdjęcie zalajkuje, ocena „nie” nie wywołuje żadnej reakcji.

Jakie funkcje ma portal Sympatia?

Bingo to tylko jedna z dodatkowych funkcji, z jakich można korzystać będąc na portalu randkowym. Jest także Kolejka, czyli funkcja, w ramach której wyświetlane trzy kolejne profile z listy przeglądanych propozycji. Oraz „moja zwierzęca natura” – test osobowości, z którego wychodzi, jakiego zwierzęcia cechy się posiada, co może być doskonała okazją do nawiązania z kimś rozmowy.

Miejscem godnym uwagi jest blog serwisu, z licznymi wskazówkami jak poderwać dziewczynę/chłopaka, gdzie iść na pierwszą randkę, jak pisać wiadomości do osób, które się spodobały, etc. Blog tworzony jest we współpracy z psychologiami, trenerami osobistymi, stylistami, można się więc spodziewać wysokiej wartości merytorycznej udzielanych porad.

 Sympatia wychodzi poza świat wirtualny, stąd liczne imprezy dla singli, wycieczki, wykłady oraz warsztaty – najczęściej są to płatne wydarzenia, ale można wziąć udział w konkursie i wygrać darmową wejściówkę. Śmiało więc można powiedzieć, że Sympatia naprawdę dba o swoich użytkowników pod bardzo wieloma względami.

Ile kosztuje konto na Symaptii?

Sympatia – darmowe konto

Rejestracja na Sympatii jest zawsze darmowa, ale w ramach bezpłatnego konta raczej nie ma co liczyć na wiele atrakcji – wyszukiwanie nowych osób jest ograniczone, nie widać, kto wchodził na nasz profil, można wysłać raptem jedną wiadomość dziennie.

Funkcje bezpłatnego konta to:

 •  rejestracja i utworzenie profilu
 •  możliwość opublikowania własnego zdjęcia
 •  przeglądanie profili pozostałych użytkowników
 •  możliwość polubienia czyjegoś zdjęcia bądź profilu
 •  jedna wiadomość dziennie

Sympatia – konto premium

O wiele więcej możliwości daje konto płatne. Przede wszystkim, podczas korzystania z portalu nie wyświetlają się reklamy innych firm i można wysyłać tak wiele wiadomości do innych osób, na ile tylko ma się ochotę. Można też bez ograniczeń grać w Bingo i sprawdzać, kto polubił nasz profil w tej grze. Ile to kosztuje?

Pakiet premium na jeden miesiąc kosztuje 16 złotych. W ramach tego abonamentu można:

Funkcje płatnego konta to:

 • sprawdzić, kto odwiedził nasz profil
 •  wysyłać wiadomości i zaprosić do czatu
 •  wysyłać wirtualne prezenty wybranym użytkownikom
 •  korzystać z zaawansowanych narzędzi do wyszukiwania osób
 •  bez ograniczeń przeglądać profile

Podsumowanie:

Pakiet premium na 3 miesiące kosztuje 24,50 zł. Dostępne są tutaj wszystkie funkcje planu 1 miesiąc plus możliwość blokowania dostępu do profilu użytkownikom bez zdjęcia.

Pakiet premium na 6 miesięcy kosztuje 35 złotych. W tym abonamencie do funkcji z planu 3 miesiące dochodzi opcja wyboru osób, które mogą odwiedzić nasz profil.

Pakiet premium na 12 miesięcy kosztuje 49,90 zł i zawiera wszystkie dostępne w serwisie funkcje dodatkowe.

Za abonament na 1 albo 3 miesiące można zapłacić sms, blikiem, przelewem albo kartą. Abonament za 6 albo 12 miesięcy opłaca się kartą, blikiem lub przelewem tradycyjnym.

Użytkownicy premium mogą jeszcze skorzystać z rozszerzenia funkcji konta. Są to takie opcje jak:

– otwarta poczta, dzięki której każda, również nieposiadająca konta premium osoba może do Ciebie napisać;

– profil zamknięty, który widoczny jest jedynie dla osób spełniających Twoje wymagania ustawione w kryteriach wyboru (np. wiek, płeć oraz to, czego szukają od partnera);

– tylko profile ze zdjęciem mogą przeglądać Twoją ofertę;

Dla Odważnych Sprawdź: BeNaughty

 Sympatia Opinie

Sympatia – opinie użytkowników

Liczba użytkowników świadczy o ogromnej popularności Sympatii w Polsce. Użytkownicy chwalą serwis za niskie ceny i dość duży wybór dostępnych opcji, wygodną wyszukiwarkę, intuicyjną nawigację po serwisie. Poznawanie nowych osób jest bardzo proste, niezależnie od tego, gdzie się mieszka i ile ma się lat.

Są jednak i głosy niezadowolenia, dotyczące przede wszystkim tego, że dość łatwo można się natknąć na fałszywe konto albo osoby, które tak naprawdę nikogo nie szukają, a jedynie zabijają nudę wysyłając wiadomości do różnych użytkowników.

Moderacja portalu jest raczej na plus, a wulgarnych czy bardzo natrętnych użytkowników można zablokować i zgłosić administratorowi strony.

Czy Sympatia to bezpieczny portal?

Sympatia należy do Onetu, jest portalem działającym legalnie i bardzo dba o to, by użytkownicy pozostali anonimowi dla osób niepowołanych. Niemniej wszystkim użytkownikom zaleca się, by:

– nie podawać swoich danych osobistych w profilu

– nie wysyłać zbyt osobistych zdjęć nieznanym użytkownikom

Serwis dba o przestrzeganie regulaminu, ale przy tak dużej liczbie członków zawsze jest ryzyko, że natrafi się na osobę, która chce wyłudzić poufne informacje albo pieniądze od innych użytkowników.

Sympatia – pomoc techniczna

 Warunki korzystania z serwisu są dokładnie opisane w regulaminie, prócz tego warto się zapoznać z informacjami w zakładce „moje prawa” – jest ona w ustawieniach konta. 

Jeśli na stronie nie można znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie dotyczące funkcjonowania serwisu, można wysłać wiadomość do obsługi klienta – formularz kontaktowy znajduje się w ustawieniach, w zakładce „kontakt”.

Jak usunąć konto na Sympatii?

Jeśli nie chcesz dłużej korzystać z Sympatii albo portal nie spełnił Twoich nadziei, możesz zlikwidować profil wchodząc w ustawienia, w zakładkę „usuń konto”.

Sympatia Podsumowanie:

Czy Sympatia to odpowiednie miejsce na szukanie miłości? Wiele historii dowodzi, że tak, bo bardzo dużo osób rejestruje się tutaj właśnie po to, by znaleźć kogoś do stworzenia poważnego związku. A kilka milionów użytkowników to mnóstwo okazji na poznanie tego jednego albo tej jedynej.

Plusy:

 • wyrównana liczba mężczyzn i kobiet
 •  możliwość przeglądania zdjęć zarejestrowanych osób
 •  dużo atrakcji w realu, co zwiększa szanse na spotkanie idealnego partnera

Minusy

 • bez konta premium niewiele można zdziałać
 •  duża liczba użytkowników bez zdjęcia
 • sporo fejkowych albo nieaktywnych kont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *