be2

Be2 Opinie, Działanie, Porady ➤ Logowanie,Rezygnacja➤Sprawdzamy Opłaty Regulaminy

Be2 Portal Randkowy

Zmęczyły Cię randki, z których nic konkretnego nie wynika, oraz serwisy, gdzie są setki użytkowników, ale większość to osoby, z którymi ciężko wyobrazić sobie wspólną przyszłość? Warto zwrócić uwagę na serwis Be2, który przedstawia się jako zupełnie inne miejsce do nawiązywania relacji damsko-męskich.

Na portalu można się zarejestrować bezpłatnie, choć najwięcej korzyści dają konta premium, ze znacznie szerszym wachlarzem różnego rodzaju funkcji.

Be2 działa od 2004 roku, dłużej niż np: erodate i od dawna zalicza się do najpopularniejszych serwisów randkowych. Jest dostępny w 38 krajach i chwali się bardzo wysoką skutecznością w łączeniu par, co jest zasługą specjalnie przygotowanego algorytmu. Czy słusznie? Sprawdźmy.

Spis Treści

Dla kogo jest serwis Be2?

be2

Przeciwieństwa się przyciągają? Życie pokazuje, że niekoniecznie, a najszczęśliwsze są z reguły te pary, które łączy coś więcej niż tylko fizyczna fascynacja z początku znajomości. Dopasowanie pod względem charakteru jest kluczowe dla powodzenia związku i takie właśnie podejście jest bliskie twórcom portalu Be2.

Serwis skupia osoby szukające poważnych znajomości. Stały związek to cel większości użytkowników portalu, dlatego dość trudno będzie tu znaleźć przygodę na jedną noc czy przelotną znajomość bez zobowiązań,jak to ma miejsce w benaughty.

W Be2 większość zarejestrowanych użytkowników mieści się w przedziale wiekowym od 40 do 70 lat, i jak deklarują oni w swoich opisach, interesują ich związki z osobami o podobnych wartościach i zainteresowaniach.

Czym wyróżnia się serwis Be2?

System kojarzenia par to coś, co odróżnia Be2 od konkurencyjnych portali randkowych. Jak zapewniają twórcy aplikacji, profile analizowane są według bardzo konkretnych kryteriów. Lista potencjalnych partnerów nie zawsze jest bardzo długa, ponieważ większy nacisk kładziony jest na jakość – to spora przewaga nad serwisami, gdzie wprawdzie można przeglądać tysiące kont, ale i tak większość z nich jest po prostu nieodpowiednia.

Be2 gwarantuje minimum dziesięć dopasowań i to już od użytkownika zależy, czy zechce z przedstawionymi osobami nawiązać bliższy kontakt. Jeśli nie, poszukiwania można kontynuować zwiększając zasięg – Be2 początkowo koncentruje się na szukaniu singli w najbliższej okolicy, ale śmiało można nawiązywać znajomości także z użytkownikami z innych miast, a nawet z innych krajów.

Jak się zarejestrować w Be2?

Rejestracja w serwisie przebiega standardowo: trzeba podać płeć swoją i poszukiwanego partnera oraz adres e-mail. Kolejny krok to wypełnienie kwestionariusza, na podstawie którego tworzony jest profil osobowościowy danego użytkownika.

Podczas rejestracji nowy użytkownik proszony jest także o podanie kilku osobistych informacji jak imię, data urodzenia, dochód, wykształcenie, wyznanie, stosunek do alkoholu, miejsce zamieszkania, wzrost, pochodzenie etniczne, etc. – część tych danych, jak na przykład zarobki, nie są ujawniane. Aby zakończyć rejestrację trzeba wypełnić wszystkie pola formularza online.

Be2 – tworzenie profilu

Formularz rejestracyjny wypełniony? Teraz można dodać swoje zdjęcie profilowe. Musi być ono autentyczne, a jeśli nie chcesz pokazywać twarzy, możesz ze zdjęcia zrezygnować, choć wtedy Twoje szanse na znalezienie drugiej połówki znacząco spadają.

W zakładce „mój profil” dostępne są różne ustawienia, dzięki którym konto stanie się bardziej spersonalizowane – jest możliwość stworzenia galerii zdjęć (maksymalnie pięć) oraz opublikowanie opisu swojej osoby, w którym można opisać na przykład ulubione seriale, najchętniej podejmowane aktywności w czasie wolnym, życiowe cele.

Test osobowości Be2

Co jeszcze pomaga w znalezieniu idealnego partnera? Test osobowości. Jego wypełnienie zajmuje nieco czasu, ale to niezbędne, jeśli chce się znaleźć osobę o konkretnych cechach. Pytania w teście dotyczą między innymi sposobu spędzania wakacji, hobby po pracy, ulubionych potraw, kariery zawodowej, można też sprecyzować oczekiwania co do wyglądu drugiej osoby.

Danych w formularzu nie da się później zmienić, dlatego do wypełniania testu warto podejść poważnie, bo od tego zależy później powodzenie w poszukiwaniu najlepiej dopasowanego partnera. Po zakończeniu testu serwis przedstawi pierwsze propozycje.

Wyszukiwanie ofert randkowych Na Be2

Atutem Be2 jest bez wątpienia to, że bardzo szybko można trafić na osobę, która wydaje się naprawdę godna uwagi. W wynikach wyszukiwania są wyłącznie osoby, które algorytm wybrał jako te najbardziej odpowiednie, dopasowane pod względem charakterologicznym, a to pomaga zaoszczędzić czas.

1.

Co jeśli wśród propozycji nie udało się znaleźć tej idealnej połówki? Nic straconego, można skorzystać z rozszerzonej opcji – jest ona w zakładce „moje wyszukiwanie” i nazywa się „zaawansowane ustawienia”. Kryteria wyszukiwania można zawęzić na przykład do osób bez żadnych nałogów albo w konkretnym wieku – nowe dane zostaną uwzględnione przez algorytm w przeciągu 24 godzin od zmiany ustawień.

2.

Ktoś wpadł w oko? Wystarczy wyświetlić profil takiej osoby oraz sprawdzić poziom spasowania – wyświetla się on jako okrąg ze znacznikiem zgodności podawanym w procentach, a im bliżej setki, tym lepiej.

3.

Jest jeszcze inny sposób, dzięki któremu można odkryć profile, które nie zostały uwzględnione przez algorytm – „ruletka” losująca konta. I kiedy na ekranie wyświetli się zdjęcie, można je zaakceptować i przejść do rozmowy albo odrzucić przyciskiem X i przejść do kolejnego profilu. Jest to jednak opcja wyłącznie w pakiecie premium.

Be2 – jak komunikować się z użytkownikami?

Rozpoczęcie rozmowy z obcą osobą nie jest łatwe, więc kiedy nie wiesz, jak zagaić rozmowę, możesz skorzystać z szablonów wiadomości, jak na przykład:

Cześć! Jestem tu nowa. Bądź pierwszą osobą, która się do mnie odezwie!

Cześć! Jaka jest najlepsza rzecz jaka Ci się kiedykolwiek w życiu przytrafiła?

Wygodną funkcją jest „zrób pierwszy krok”, dzięki której sygnalizuje się swoją obecność na portalu.

Nie wystarcza? Można za pośrednictwem serwisu zwrócić się do specjalisty, który udzieli wskazówek, jak nawiązywać kontakt z płcią przeciwną w taki sposób, by zachęć do kontynuowania znajomości. Przydatne informacje można też znaleźć na blogu Be2, gdzie opisywane są historie miłosne par, które poznały się właśnie na tym portalu.

Niestety, komunikacja w Be2 jest możliwa w zasadzie tylko dzięki opcji premium, za którą trzeba zapłacić – bezpłatne użytkowanie ogranicza się jedynie do propozycji podrzuconych przez algorytm.

Rodzaje Kont Na Be2?

Co daje konto darmowe?

Darmowa rejestracja pozwala się rozejrzeć po serwisie, ale część funkcji w dalszym ciągu pozostanie ukryta. Co można zrobić za darmo?

 • zarejestrować się i wypełnić profil
 •  dodać swoje zdjęcia
 •  przeglądać proponowane profile
 •  tworzyć listę ulubionych użytkowników
 •  polubić wybrane konto

Co daje konto premium Be2?

O wiele więcej możliwości jest wtedy, gdy wykupi się konto premium. Dochodzą wtedy takie funkcje jak:

 • możliwość kontaktowania się z różnymi użytkownikami
 •  codzienna aktualizacja listy rekomendowanych profili
 • zaawansowane wyszukiwanie
 •  możliwość wzięcia udziału w grze „w ruletkę”, czyli odkrywanie profili
 • sprawdzanie, kto odwiedził nasz profil

Be2 – wersja moblina

Z Be2 można korzystać nie tylko na komputerze, ale też na urządzeniach mobilnych, wystarczy ściągnąć ze strony aplikację. Funkcje w takiej aplikacji są identyczne jak w witrynie na laptopie i w każdej wolnej chwili można sprawdzić wiadomości, napisać do kogoś, przejrzeć listę ulubionych czy zmienić ustawienia.

Rekomendowane profile wyświetlają się na liście – obok zdjęcia jest podana nazwa użytkownika, wiek, lokalizacja oraz wynik zgodności.

 Be2  Opinie

Be2 – opinie użytkowników

Osoby korzystające z aplikacji Be2 są na ogół zadowolone z tej usługi. Oto przykładowe komentarze:

„Korzystałem z kilku serwisów randkowych, ale szybko mi się znudziły. Po prostu nie szukałem tego, co one oferowały. Ale to na Be2 poznałem Kasię i choć nie liczyłem na wiele, to po pierwszej randce przyszła druga, potem trzecia… i już ponad rok jesteśmy razem.” – Kamil z Rzeszowa

be2

Paweł 34 Poznań

Nie wierzyłam w coś takiego jak randki przez internet, bo zawsze sądziłam, że na takich portalach aż roi się od facetów zainteresowanych jedynie seksem. Dałam się jednak namówić i założyłam konto, bo słyszałam, że akurat na Be2, gdzie trzeba płacić za dostęp, przeważają rozsądne i poważnie myślące osoby. I to się potwierdziło – spotkałam tego jedynego! Mogę więc z czystym sumieniem polecić tę aplikację.” – Magda z Warszawy

be2

Ania 27 Łódź

Negatywne głosy? Też się zdarzają i dotyczą przede wszystkim dość wysokich opłat członkowskich oraz tego, że serwis nie informuje o końcu umowy i przedłuża ją automatycznie – trzeba samemu pilnować, by na czas zdążyć z anulowaniem subskrypcji, każdy serwis nawet takie jak Academic Singles ma negatywne opinie i swoich hejterów.

Ile kosztuje konto w Be2?

Cennik kont Be2:

Pierwszy miesiąc premium kosztuje 20 złotych.

Dwa pakiety dla stałych członków to abonamenty trzy- i sześciomiesięczne:

Konto płatne:

 • Premium 3 miesiące – 79,90 zł miesięcznie
 • Premium 6 miesięcy – 59,90 zł miesięcznie

Podsumowanie:

Jeśli interesuje Cię funkcja premium, zostaniesz zweryfikowanym użytkownikiem, który uzyska pełen dostęp do serwisu i wszystkich profili. Be2 obiecuje, że otrzymasz minimum 10 ofert dopasowanych do indywidualnych preferencji, a jeśli nie uda się takich osób znaleźć, jeden miesiąc użytkowania w ramach konta premium będzie za darmo.

Be2 – pomoc techniczna i usuwanie konta

Na stronie znajduje się sekcja FAQ, jeśli jednak nie można w niej znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, zawsze można się zwrócić bezpośrednio do działu obsługi klienta, pisząc na adres serwisklienta@be2.pl.

Usunięcie konta również odbywa się drogą mailową, tym razem na adres ochrona-danych@be2.pl – w wiadomości trzeba podać swój login i napisać, że chcesz usunąć swoje dane z bazy serwisu.

Konto premium wymaga nieco więcej zachodu – aby je usunąć, należy wysłać mailem albo tradycyjnym listem wypowiedzenie umowy. Samo dezaktywowanie konta w opcjach na portalu nie skutkuje zakończeniem umowy i pieniądze za abonament w dalszym ciągu będą pobierane. I co ważne, wypowiedzenie umowy musi zostać złożone najpóźniej na 14 dni przed zakończeniem abonamentu, w przeciwnym razie umowa automatycznie zostanie przedłużona na kolejne miesiące.

Be2 – bezpieczeństwo serwisu

Be2 działa legalnie na rynku. Właścicielem serwisu jest spółka Be2 s.a.r.l zarejestrowana w Luksemburgu.

Wszystkie dane użytkowników są chronione, a transakcje finansowe szyfrowane są za pomocą certyfikatów SSL, niemniej wciąż warto uważać, jakie informacje podaje się na portalu. W każdej chwili można zażądać usunięcia danych osobowych.

Portal zapewnia, że treści publikowane w Be2 są na bieżąco monitorowane, a zgłoszenia dotyczące łamania regulaminu bądź dobrych obyczajów są rozpatrywane przez administratorów. Treści uznawane za obraźliwe, wulgarne i pornograficzne są usuwane. Be2 zapewnia też, że na portalu nie ma fałszywych profili.

Podsumowanie – wady i zalety Be2

Plusy serwisu: 

 • wyrównana liczba kobiet i mężczyzn
 •  gwarancja dziesięciu osób pasujących do preferencji
 •  dbałość o bezpieczeństwo użytkowników portalu
 •  nowoczesny system rekomendacji partnerów
 •  możliwość sprawdzenia, kto aktualnie jest online
 • gra w dopasowanie partnera
 •  bardzo niski odsetek fałszywych kont

Wady serwisu:

 • bez konta premium komunikacja z użytkownikami jest mocno ograniczona
 •  skomplikowany proces zamykania konta możliwość oglądania zdjęć profilowych tylko po udostępnieniu własnej galerii

Podsumowanie:

Według danych podawanych przez serwis, współczynnik sukcesu w kojarzeniu par wynosi aż 40 procent. Wrażenie robi też liczba zarejestrowanych użytkowników – ponad 30 milionów osób w 37 krajach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *