academic singles portal randkowy

Academic Singles Opinie ➦ Jak Działa Serwis, Oceny&Ceny,Opłaty

Nie masz pewności, że szukanie miłości przez internet to najlepszy pomysł? Sądzisz, że portale randkowe to po prostu platformy dla osób zainteresowanych wyłącznie niezobowiązującymi romansami? Sprawdź Academic Singles, czyli serwis, który reklamuje się jako idealna oferta dla ludzi wykształconych i poważnie myślących o przyszłości, jest to jeden z popularniejszych poratali zaraz obok eDarling czy Be2.

Spis Treści

Academic Singles może być świetną propozycją dla zapracowanych singli – nawiązywanie kontaktów jest tu szybkie i bezproblemowe, a portal skupia przede wszystkim użytkowników na wysokim poziomie, dla których liczy się nie tylko wygląd, ale i osobowość.

Jak jednak w praktyce wygląda poszukiwanie partnera z klasą? Czy Academic Singles to naprawdę miejsce, w którym można poznać swoją drugą połówkę? Tego dowiesz się z poniższej recenzji.

Academic Singles – dla kogo to portal?

Nazwa Academic Singles nie jest przypadkowa. Celem portalu jest właśnie ułatwienie kontaktu ludziom z wyższym wykształceniem, specjalistom, osobom o ambitnych zainteresowaniach i imponujących osiągnięciach zawodowych. Academic Singles stawia na poważne związki, więc to nie jest odpowiednie miejsce dla poszukiwaczy przygód albo sponsorów.

Członkowie społeczności Academic Singles są najczęściej w wieku od 30 do 65 lat, kobiet jest mniej więcej tyle samo co mężczyzn. Większość deklaruje chęć poznania kogoś na stałe, można zatem sądzić, że szanse na rozpoczęcie trwałego związku są spore. W Academic Singles logują się użytkownicy z całego kraju, choć najłatwiej umówić się na randkę w dużym mieście jak Warszawa, Kraków czy Wrocław.

Nie ma oczywiście zakazu zakładania kont przez osoby bez wyższego wykształcenia albo w gorszej sytuacji materialnej, niemniej takie profile rzadko kiedy mogą liczyć na duży odzew, jako że większość szuka partnerów podobnych do siebie, czyli kogoś z pozycją, po dobrej uczelni, niezależnego finansowo.

Rejestracja i logowanie na Academic Singles

Przeglądanie ofert opublikowanych na Academic Singles możliwe jest dopiero po zarejestrowaniu się. To łatwy proces i nie kosztuje nic, trzeba tylko zaznaczyć płeć swoją i potencjalnego partnera, podać adres e-mail i wymyślić hasło. Na podany adres wysyłany jest link aktywacyjny, w który trzeba kliknąć i tym samym zakończyć rejestrację.

academic singles rejestracja logowanie

Mając nazwę użytkownika oraz hasło można już logować się do serwisu – wygląda to jak na każdym innym portalu. Z serwisu można korzystać pod pseudonimem albo prawdziwym nazwiskiem.

Dane te można w każdej chwili zmienić wchodząc w ustawienia profilu, ale warto mieć na uwadze, że nowa nazwa może wprowadzić zamieszanie w kontaktach z pozostałymi użytkownikami, którzy zapamiętali Cię pod innym loginem

Hasło się gdzieś zawieruszyło? Można je odzyskać dzięki opcji „zapomniałeś/zapomniałaś hasła”, klikając w link, jaki został przesłany na adres podany podczas rejestracji.

Zakładanie profilu na Academic Singles

Sama rejestracja to jednak za mało, by rozpocząć poszukiwania, ponieważ reszta użytkowników będzie chciała wiedzieć, z kim ma do czynienia. W tym celu konieczne jest stworzenie własnego profilu, który przybliży innym Twoją osobowość, osiągnięcia oraz oczekiwania względem związku, np w przypadku portalu randkowego sympatia tworzenie profilu wymaga więcej czasu.

Profil pomaga stworzyć specjalny formularz – jest on dość długi i szczegółowy, ale im więcej danych się poda, tym lepiej algorytm kojarzy pary.

Co ważne, informacji podanych w formularzu nie wolno już później zmienić, co ma utrudnić tworzenie fałszywych profili oraz dokonywania poprawek tylko po to, by zaimponować konkretnej osobie wymyślonymi faktami.

Profile na Academic Singles tworzone są na podstawie testów psychologicznych i informacji takich jak: ulubione jedzenie, ulubione filmy i książki, uprawiane dyscypliny sportowe, chętnie odwiedzane miejsca, etc.

 Nie ma jednak przymusu podawania odpowiedzi na wszystkie pytania zawarte w formularzu. Ciekawą pozycją jest sekcja „osobowość”, czyli na przykład ocena poziomu emocjonalności albo podejścia do tradycji/nowoczesności.

Wyszukiwanie partnerów Na Academic Singles

Algorytm Academic Singles napisany jest tak, by w jak największym stopniu dopasować dwójkę ludzi pod kątem ich charakteru, wartości, poglądów i zainteresowań. Im większa zgodność w podanych odpowiedziach, tym łatwiej znaleźć punkty wspólne do dalszej rozmowy, i nie traci się czasu na przeglądanie profili użytkowników, z którymi pewnie i tak by nie zaiskrzyło.

Algorytm to jednak tylko propozycje i nic nie stoi na przeszkodzie, by poszerzyć krąg poszukiwań i zmodyfikować filtry w wyszukiwarce kandydatów – listę preferowanych cech zaznacza się samodzielnie, ale w darmowej wersji konta widać jedynie skrócone opisy profili. A wybór jest spory, bo jak podaje informacja na stronie głównej serwisu, z Academic Singles korzysta blisko 300 tysięcy osób.

Jeśli bardziej interesuje nas wizualny i seksualny aspekt naszego przyszłego partnera jako priorytet to bardziej sprawdzi się  tutaj portal erodate, lub też na typowe igraszki i szybki numerek prędzej wybierany jest benaughty.

Właśnie to psychologiczne dopasowanie partnerów daje Academic Singles przewagę nad innymi randkowymi portalami, które skupiają się wyłącznie na tych podstawowych kryteriach jak wiek, miejsce zamieszkania i status związku. Z drugiej strony, nie ma żadnej gwarancji że idealne dopasowanie „na papierze” przełoży się na rzeczywistość i zakończy udanym związkiem.

Academic Singles – jak nawiązywać kontakty?

Z osobami, które podpowiedział algorytm, można się skontaktować poprzez czat, wysyłając prywatną wiadomość. Dla ułatwienia pierwszego kroku jest kilka szablonów wiadomości, na przykład: „Cześć! Gdybyś mógł mieszkać gdziekolwiek na świecie, gdzie by to było i dlaczego?”, choć oczywiście wymyślona, unikalna wypowiedź zwiększa szanse na odwzajemnienie zainteresowania. Podczas czatu można też wysyłać emotikonki.

Rozmowa może być anonimowa i dopiero, gdy wyrazisz na to zgodę, druga osoba zobaczy Twoje zdjęcia i resztę profilu.

Ciekawą opcją są kryteria proponowanych kontaktów, które można zapisać w swoim profilu, tak że serwis będzie wyszukiwał od tej pory tylko takich użytkowników. Kryteria te można wielokrotnie zmieniać, ale trzeba poczekać 24 godziny zanim te zmiany zostaną uwzględnione przez spersonalizowaną wyszukiwarkę.

Jak działa serwis Academic Singles? Wskazówki dla użytkowników

Poruszanie się po portalu Academic Singles nie nastręcza trudności i bardzo szybko użytkownik uczy się dostępnych opcji. Wiadomości przychodzą na skrzynkę, a kontakty zapisywane są w oddzielnej zakładce, reszta ważnych informacji znajduje się w ustawieniach profilu.

Co jeszcze? Dla kobiet jest kilka cennych wskazówek:

1.

Wybór zdjęcia ma znaczenie, ponieważ to pierwsza rzecz, jaka rzuca się w oczy podczas przeglądania profili. Najlepiej wybrać zdjęcie aktualne, na którym dobrze widać twarz – mocno retuszowane albo kradzione z internetu fotki są kiepskim pomysłem, bo jeśli dojdzie do spotkania w realu, to takie jawne oszustwo odnośnie wyglądu raczej nie wróży dobrze na przyszłość.

2.

Warto nie tylko czekać na wiadomości od mężczyzn, ale też wyjść z inicjatywą i napisać pierwsza do użytkownika, który wpadł w oko, bo bardzo zwiększa to szanse na nawiązanie ciekawej znajomości

3.

Na samym początku unikaj kontrowersyjnych tematów i bardzo kategorycznych sądów – takie rozmowy lepiej wypadają wtedy, gdy rozmówcy już trochę się znają.

A o czym powinni pamiętać mężczyźni?

1.

Nie wysyłaj do wielu dziewczyn identycznych wiadomości, i postaraj się, by było to coś więcej niż typowa zaczepka, na przykład coś nawiązującego do informacji w profilu wybranej dziewczyny. Spersonalizowane wiadomości robią znacznie lepsze wrażenie i zwiększają szanse na odpowiedź.

2.

Nie pisz tylko o sobie, ale też pytaj i uważnie słuchaj, co druga strona ma do powiedzenia. I pamiętaj, że w cenie jest dystans do siebie i poczucie humoru.

Academic Singles Darmowe konto czy konto premium?

Za rejestrację w Academic Singles nie trzeba nic płacić, ale darmowe konto oferuje mocno ograniczony dostęp do funkcji tego serwisu. Co innego konto premium, dostępne w pakietach na trzy albo sześć miesięcy. Płatne konta mogą niektórych zniechęcić, zwłaszcza że w internecie nie brak serwisów zupełnie darmowych, ale te opłaty mają jeden niezaprzeczalny atut – skoro ktoś zdecydował się wydać kilkadziesiąt złotych na randki online, to najpewniej traktuje to poważnie.

Academic Singles jest dość drogie w porównaniu do innych płatnych serwisów randkowych, oferuje jednak bardzo szczególny typ użytkowników, co dla osób stawiających na jakość związku ma ogromne znaczenie.

Opłata za konto zwiększa szanse na nawiązanie obiecującej znajomości, ale serwis nie daje gwarancji, że na pewno tak się stanie. Innymi słowy, jeśli w trakcie trwania abonamentu z nikim nie udało się pójść na prawdziwą randkę, do wyboru jest albo rezygnacja z serwisu, albo wykupienie dostępu na kolejne miesiące.

Ile kosztuje konto w Academic Singles?

W Academic Singles jest kilka opcji prowadzenia konta:

Darmowe konto 

 • uzupełnienie profilu
 • przeglądanie skróconych profili
 • dodawanie zdjęć
 • wysyłanie emotikonek akcji

Konto płatne:

 • przeglądanie pełnych profili i wszystkich zdjęć
 • odbieranie i wysyłanie wiadomości bez żadnych limitów
 • informacja, kto odwiedził Twój profil
 • możliwość tworzenia listy kontaktów

Podsumowanie:

Ceny poszczególnych pakietów:

Pierwszy miesiąc dla nowych użytkowników – 20 zł

Pakiet 3 miesiące VIP – 79,90 zł miesięcznie

Pakiet 6 miesięcy VIP – 59,90 zł miesięcznie

Academic Singles – wersja moblina

Z Academic Singles można korzystać także na smartfonach i tabletach. Nie trzeba w tym celu instalować żadnej dodatkowej aplikacji, urządzenie od razu wyświetli dostosowaną do rodzaju urządzenia wersję strony.

W wersji mobilnej, tak samo jak w wersji standardowej, dostępne są powiadomienia push.

Usunięcie konta z Academic Singles

Pierwszy miesiąc, na próbę dla nowo zarejestrowanych członków, kosztuje tylko 20 złotych. Kolejne miesiące są droższe, więc jeśli portal nie przypadł Ci do gustu, możesz zrezygnować z usługi.

Trzeba przy tym pamiętać, że subskrypcja odnawiana jest automatycznie, zatem gdy nie wypowie się umowy na siedem dni przed datą jej zakończenia, serwis pobierze opłatę na kolejny okres rozliczeniowy.

Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę, że rezygnacja z konta premium jest mocno utrudniana, ponieważ nie wystarczy tylko zaznaczyć opcji „rezygnuj” na profilu, ale też trzeba przesłać pisemne wypowiedzenie umowy, najpóźniej na 14 dni przed wygaśnięciem wykupionego pakietu.

Najmniej kłopotliwe jest usunięcie konta darmowego, ponieważ tutaj żadne opłaty członkowskie nie są pobierane, dlatego wystarczy zaznaczenie odpowiedniej opcji.

Bezpieczeństwo serwisu Academic Singles

Academic Singles dba o wysoką jakość swojej oferty i pilnuje tego, by w serwisie nie pojawiały się fejkowe konta oraz osoby, które w rażący sposób naruszają zasady panujące na portalu. Za łamanie regulaminu użytkownika czeka blok albo usunięcie konta.

Serwis usuwa także profile, których właściciele nie logowali się przez sześć miesięcy albo po półrocznym korzystaniu z portalu nie zdecydowali się na wykupienie opcji premium.

W regulaminie jest też zapis, że Academic Singles ma prawo do analizy zachowań użytkowników, do wykorzystania profili w celach reklamowych oraz może przekazywać pozyskane informacje partnerom serwisu.

Osoby niezarejestrowane nie mogą przeglądać profili, a między członkami serwisu komunikacja odbywa się poprzez wewnętrzny system wiadomości – użytkownik może, ale nie musi podawać drugiej osobie żadnych danych na swój temat, nie licząc informacji zawartych w profilu. Wiadomości przesyłane tą drogą przechowywane są przez 12 miesięcy i po tym czasie usuwane.

Prawdziwość adresu e-mail jest od razu weryfikowana, a zdjęcia profilowe użytkowników są dokładnie sprawdzane, czy nie zawierają gorszących albo obraźliwych treści. Osoby, które zachowują się niezgodnie z regulaminem albo nie pasują do standardów strony, można zgłosić do administratora.

Transakcje finansowe są szyfrowane, a dane dotyczące tych płatności nie są nigdzie przekazywane.

Academic Singles – obsługa klienta

Każdy użytkownik, w razie jakichkolwiek problemów, może się skontaktować z obsługą serwisu pisząc na adres: serwisklienta@academic-singles.pl.

Na stronie jest także sekcja FAQ, z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami na nie.

Academic Singles Opinie

Co sądzą o serwisie Academic Singles osoby, które mają tam profil? Wiele osób chwali pomysł stworzenia miejsca, które koncentruje się właśnie na wykształceniu i zawodowej karierze użytkowników, a konieczność płacenia za taki serwis eliminuje z grona użytkowników osoby spoza takiego kręgu.

Academic singles opinie

Przykładowa opinia z academic singles

Pojawiają się jednak głosy, że płatności na Academic Singles bywają problematyczne – nie wszyscy pamiętają o siedmiodniowym okresie wypowiedzenia, choć trudno winić za to serwis, ponieważ sposób naliczania opłat opisany jest dokładnie w regulaminie strony.

Plusy

 • darmowa rejestracja
 •  prosty, intuicyjny interfejs
 • aplikacja mobilna
 • profesjonalne kwestionariusze osobowości
 •  wygodny system wysyłania wiadomości
 • anonimowość i bezpieczeństwo
 •  blokowanie użytkowników łamiących zasady
 •  duża liczba użytkowników obu płci

Minusy

 • konto bezpłatne jest praktycznie bezużyteczne
 •  trzeba pilnować terminu wygaśnięcia abonamentu
 • wykupienie wersji premium oznacza konieczność podania numeru karty płatniczej

Podsumowanie:

Academic Singles to idealny portal dla osób, które szukają stałego, wykształconego partnera na poziomie. Na tle konkurencji serwis wyróżnia się właśnie tym mocno sprecyzowanym profilem użytkowników, choć dla niektórych osób takie rozwiązanie może być wadą.

Specjalnie opracowany algorytm dopasowuje użytkowników według bardzo wielu różnych kryteriów, ale wypełnienie formularza zajmuje czas i nie wszystkim uśmiecha się podawanie tak szczegółowych informacji o sobie. Biorąc jednak pod uwagę, że dostęp do tych danych mają tylko członkowie serwisu, może się to okazać strzałem w dziesiątkę dla bardzo wymagających osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *