Strefy erogenne kobiet – małe porady dla panów

strefy erogenne kobiet

W poprzednim artykule opisałem co to są punkty erogenne i gdzie można je znaleźć na ciele mężczyzny. Cały artykuł możesz znaleźć tutaj – strefy erogenne mężczyzn.

A teraz zajmiemy się strefami erogennymi kobiet. Skóra kobiety jest usiana miejscami wrażliwymi na dotyk wyzwalającymi podniecenie seksualne. Należy wspomnieć iż skóra kobiety jest cieńka i bardziej wrażliwa na dotyk. Miejsca wywołujące podniecenie seksualne zajmują około 15% powierzchni ciała kobiety, jest to znacznie więcej niż u mężczyzn.

Usta

Jedno z bardziej unerwionych i delikatnych miejsc erogennych na ciele kobiety. Mężaci faceci czy też znajdujący się dłuższy czas w związku partnerskim często nie poświęcają wystarczającej uwagi kobiecym ustom, a ich pocałunki nie są tak namiętne i impulsywne jak kiedyś. Nie zapominajmy że całowanie ust przenosi bodźce do innych miejsc, np. do łechtaczki. Dlatego następnym razem spróbuj pobudzić swoją partnerkę ustami – całowanie, ssanie i delikatne podgyzanie .

Kark i szyja

Na pewno słyszałeś jak kobieta mówi że przechodzą ją ciarki. Najlepszy sposób na uzyskanie tego efektu jest pieszczenie i całowanie karku. Muskanie dłońmi tylniej częśi głowy i szeptanie przeszywającym oddechem do jej ucha. Zapomnij o dziecinadach takich jak malinki, kobiety tego nie lubią, to nie podstawówka. Przy pieszczeniu szyi i karku masz duże pole do popisu, duży obszar do wycałowania. Zaczynaj delikatnie i w miarę pobudzenia całuj bardziej intensywnie namiętnie. Zwróć uwagę na twarz swojej partnerki, w ten sposób łatwo możesz sprawdzić czy sprawia jej to wystarczającą przyjemność.

Plecy

Nie docenione miejsce erogenne na ciele kobiety.Dobrym pomysłem jest zacząć od masażu jako gry wstępnej. Pozwoli to usunąć napięcie i zrelaksować się. A co ważniejsze mało kto wie że masaż pleców zwiększa napływ krwi do okolic miednicy, zwiększając ich czułość.

Piersi

Cały biust kobiety jest bardzo unerwiony, należy o tym pamiętać przy pieszczeniu. Biust jest dużym walorem kobiecej urody, o czym dobrze wiedzą mężczyźni. Często zwracają więcej uwagi na piersi kobiety niż na inne strefy erogenne u kobiet. Najbardziej wrażliwym miejscem są brodawki sutkowe którym faceci najczęściej poświęcają najwięcej uwagi, zapominając o całowaniu i głaskaniu całych piersi.Przy pieszczeniu piersi zwróć uwagę na reakcję swojej partnerki, u niektórych kobiet piersi są bardzo delikatne i czułe na dotyk a znowu niektóre lubią podgryzanie i ostrzejsze formy pieszczot.

Uda

Delikatna skóra ud sprawia iż jest to czułe miejsce na dotyk, można to wykorzystać przy masażu pleców posuwając się nieco niżej. Najbardziej czuła na dotyk jest  wewnętrzna strona ud, związane jest to z położeniem, przesuwając ręce w stronę damskich narządów płciowych możemy muskać wewnętrzną stronę ud zwiększając w ten sposób pobudzenie.

Łechtaczka

Jest to punkt znajdujący się na szczycie połączeń wewnętrznych warg sromowych. Wyglądem przypominający małą gałkę z różowej tkaniny. Przy stymulacji tej strefy erogennej musisz być bardzo ostrożny, ważne jest odpowiednie nawilżenie i siła dotyku.Kobiety lubią bezpośrednią stymulację łechtaczki w różnym stopniu.W miejscu gdzie znajduje się łechtaczka jest naprawdę wiele zakończeń nerwowych, dlatego jest taka czuła. Ten punkt erogenny jest bardziej wrażliwy na początku, później wzrost podniecenia sprawia że silniejszy dotyk jest bardziej  akceptowany i nie jest tak drażliwy. Pamiętaj aby zacząć od pieszczenia innych powyżej opisanych stref erogennych, a łechtaczką zająć się trochę później gdy partnerka będzie bardziej podniecona.

Każda kobieta jest inna jest wiele wspólnych punktów erogennych u kobiet, lecz natężenie ich podniecenia może się znacznie różnić. Oprócz tego kobiety mają swoje własne miejsca które sprawiają im dodatkową satysfakcje. Miejsca takie jak brzuch czy też stopy mogą być ważnym punktem na mapie kobiecego ciała, dlatego należy nie zapominać o tym i próbować przestudiować całe kobiece ciało.

Pozdrawiam!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *