Pożądanie – jak wzbudzić pożądanie?

Pożądanie, jak wzbudzić pożądanie, pożądanie a miłość – tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Pożądanie, jak wzbudzic pożądanie


W dzisiejszych czasach kiedy nie łatwo zbudować trwały związek oparty na partnerskich relacjach, a wiele małżeństw kończy się rozwodem, trudności w życiu seksualnym stają się bardzo częstą zmorą, z którą wiele, nawet dobrze dobranych partnerów nie umie sobie poradzić. Wiele par narzeka na trudności związane z brakiem pożądania wobec drugiej osoby, które wynika z codziennych problemów i trudności.

W czasach kiedy czas biegnie bardzo szybko, a ludzie starają się za nim nadążyć, zmęczeni gonitwą nie rzadko tracą ochotę na seks. Często w związkach, kiedy pojawiają się dzieci, świat wywraca się do góry nogami, a my próbując robić wszystko zapominamy o tym jak bardzo pożądaliśmy wcześniej najbliższej nam osoby. Warto więc zatrzymać się na chwilę i przypomnieć sobie jak ważne są seksualne relacje pomiędzy partnerami i że nie powinniśmy ich zaniedbywać.

Pożądanie jest niezwykle ważnym elementem dobrych relacji pomiędzy dwojgiem ludzi. Szczęśliwi Ci, którzy do późnej starości zgodnie twierdzą, że z biegiem lat nadal pożądają swojego partnera, inaczej w każdym wieku, z różnym spojrzeniem, ale ciągle druga osoba jest dla nich jedynym obiektem seksualnym i zajmuje najważniejsze miejsce. Żeby móc kiedyś tak stwierdzić trzeba się jednak trochę postarać. Nic nie przychodzi samo, więc i o temperaturę w naszej sypialni powinniśmy dbać z należyta starannością. Tłumaczenie się przed sobą, że brak czasu uniemożliwia dobre relacje w łóżku, pozostaje zawsze tylko tłumaczeniem. Jeśli chce się mieć udane życie seksualne, a partner z którym jesteśmy, wcześniej wzbudzał w nas ogromne pożądanie i odwrotnie, powinniśmy do tego wracać.

Każdy człowiek jest inny i inne rzeczy sprawiają mu przyjemność, jednak każdy potrzebuje bodźców, które wywołają lawinę. Im dłużej jesteśmy ze sobą, tym bardziej powinniśmy się starać, aby ogień który był i jest nigdy się nie wypalił. To trudne zadanie, ale jak najbardziej możliwe, wymaga trochę pracy, chęci i zaangażowania. Dotyczy to zarówno wzbudzania pożądania u kobiet, jak i u mężczyzn. Czasem zdarza się tak, że przez lata ukrywamy nasze pragnienia i fantazje. Może po kilku latach wspólnego życia warto jednak zaryzykować na rzecz wspólnej przyjemności. Może właśnie w taki sposób wzbudzimy w partnerze tak ogromne pożądanie, o jakim się nam nawet wcześniej nie śniło i nasze życie seksualne będzie jeszcze lepsze. Warto eksperymentować w łóżku, o ile tylko przynosi to zadowolenie drugiej osobie.

Psychika kobiety różni się znacząco od psychiki mężczyzny i bardzo często właśnie na polu niezrozumienia swoich potrzeb i nie wiedzy jak wzbudzić pożądanie w drugiej osobie, prowadzi  do kłopotów łóżkowych. Dlatego tak ważne jest dostrzeganie swoich potrzeb, zwłaszcza tych które mogą nam przynieść wspaniałe doznania i wzbudzić pożądanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *