brak ochoty na seks u kobiet

Brak ochoty na sex u kobiet

Brak ochoty na sex czy tez niskie libido, śmiało można nazwać jedna z chorób 21 wieku.Współczesna szybkość życia i nadmiar stresu może powodować, ze ochota na seks znacznie maleje. Coraz więcej kobiet w różnym wieku przyznaje się do obniżonego pociągu seksualnego.

Przyczyny problemów seksualnych są różnorodne i skomplikowane, niektóre wynikają z prostych odwracalnych problemów fizycznych,inne mogą wynikać z bardziej skomplikowanych chorób, wieku  i nieuniknionej menopauzy która jest bardzo szerokim tematem dlatego jeśli kobietą która boryka się z problemami menopauzy to odsyłam Cię do strony gdzie znajdziesz wszystko na temat przekwitania u kobiet i jak sobie z tym radzić( https://e-menopauza.com/ ) innym aspektem niskiego libido może być trudna sytuacji życiowa lub problemy emocjonalne.

Brak ochoty na sex – główne przyczyny:

brak ochoty na seks u kobiet

Brak ochoty na sex

1.Nieporozumienia w związku 

Podział obowiązków, opieka na dzieckiem czy nawet pieniądze,to wszystko może spowodować problemy seksualne. Brak porozumienia w związku partnerskim częste kłótnie, mogą doprowadzić do pewnej blokady u kobiety która przestaje przekazywać i mysleć o  jej seksualnych potrzebach i jej partnera.

2.Samoocena 

Przytyłaś na wadze, jesteś po porodzie lub może dokuczają Ci  inne problemy,  które wpływają na twoją samoocenę. Zaczynasz czuć się mniej atrakcyjna i unikasz kontaktów ze swoim partnerem. Sprawdź co możesz zrobić żeby poczuć się piękna. Czasami wizyta w salonie kosmetycznym, spa całkowicie potrafi zmienić twój punkt widzenia. Możesz też dla poprawy kupić sobie świetny krem na zmarszczki lub też coś co sprawi że poczujesz się piękna.

3.Słabe libido 

Brak ochoty na sex często występuje u kobiet o niskim libido. Głównymi przyczynami niskiego libido są menopauza, napięcie przedmiesiączkowe czy też depresja.

Afrodyzjaki Na Poprawę libido

 Już w starożytności stosowano naturalne afrodyzjaki, które miały pobudzać partnerów, zwiększać ich ochotę na seks i poprawiać fizyczną kondycję oraz witalność seksualną. Do dzisiaj za najlepsze afrodyzjaki uznaje się niektóre zioła i rośliny, na przykład żeń-szeń stosowany w medycynie chińskiej, lubczyk czy szafran. Sprawdź także Désir Éternel feromony dla mężczyzn i kobiet

Właściwości pobudzające przypisuje się także wielu owocom i warzywom, głównie bakłażanom, szparagom, awokado, jeżynom, ananasom, brokułom, selerowi. Skutecznymi afrodyzjakami są też owoce morza: krewetki, ostrygi, homary, małże. W niektórych kulturach afrodyzjaki przybierały dość dziwne formy – wierzono na przykład, że na męską witalność najskuteczniejsze są potrawy przyrządzone z byczych jąder.

 Największą sławą wśród afrodyzjaków cieszy się hiszpańska mucha, uzyskiwana ze zmiażdżonych owadów, która mocno podrażnia narządy płciowe. 

4.Twoje zdrowie 

Duży wpływ na poziom  Twojej seksualności ma „twoje zdrowie” w ogólnym znaczenia tego słowa. Choroby takie jak cukrzyca, nadciśnienie czy też stany fizjologiczne kobiety.Nie należy zapominać także o chorobach jak częste zapalenie pęcherza rewolucji hormonalnej która ma miejsce podczas menopauzy, o której już wspomniałem powyżej  i  podczas ciąży.

5.Suchość pochwy 

u młodych kobiet niewystarczająca stymulacja, u starszych kobiet spadek estrogenów są to przyczyny suchości pochwy.Na wilgotność może także mieć wpływ zaburzenie równowagi hormonalnej .

6.Pochwica 

 Co to takiego –  Dysfunkcja seksualna polegająca na niezależnym od woli skurczu mięśni wokół wejścia do pochwy, co może powodować zamknięcie wejścia i niemożność odbycia stosunku płciowego, gdyż powoduje silny ból przy wprowadzaniu prącia do pochwy. Bywa także reakcją powstającą w okolicznościach nie sprzyjającychwspółżyciu seksualnemu – związanych z zagrożeniem, narażeniem na wstyd itp.

7.Choroby przenoszone drogą płciową 

 rzeżączka, opryszczka, brodawki narządów płciowych, chlamydia, kiła są  to choroby zakaźne rozprzestrzeniające  się przez kontakty seksualne.Mogą powodować zmiany w narządach płciowych, które czynią seks nieprzyjemnym lub nawet bolesnym.

Grzybica pochwy częsty problem kobiet

Infekcje, który dotykają narządów intymnych są bardzo często przykrą i długookresową dolegliwością. Grzybica pochwy jest tym schorzeniem, z którym boryka się coraz większa ilość kobiet. Można się nią zarazić na wiele różnych sposobów. Oczywiście najskuteczniejszą metodą, by nabawić się tego schorzenia jest przebywanie w miejscach, w których obecne są grzyby oraz nienależyte dbanie o higienę intymną

Grzybica pochwy jest dość przykrą dolegliwością, a jej objawy mogą być na tyle dotkliwe, że utrudniają codzienne funkcjonowanie. Pierwszym objawem pojawiającej się grzybicy jest duży świąd. Świąd występuje właściwie już w okolicach pochwy- na wargach sromowych oraz wewnątrz niej. Mogą się także pojawiać małe krostki o białym zabarwieniu. Poza tym pojawia się wydzielina o zabarwieniu żółtawym lub brązowym, o bardzo specyficznym zapachu. Jeśli tylko pierwsze objawy pojawiają się na naszych ciele powinniśmy interweniować

Grzybica pochwy może skutecznie dezorganizować życie seksualne. Przyjmowane środki najczęściej zmuszają do tego, aby przez jakiś czas unikać zbliżeń seksualnych. Środki, dzięki którym możemy pozbyć się tej dolegliwości najczęściej są do użytku zewnętrznego, dlatego wszelkie maści, żele czy czopki są dużą przeszkodą w odbyciu stosunku seksualneg

 

8.Problemy seksualne partnera 

Jeśli twój partner  ma problemy seksualne, takie jak impotencja czy braku ochoty na sex, może to hamować twoja własną satysfakcje seksualną. Więcej o męskim problemie z seksem dowiesz się tutaj – brak ochoty na seks u mężczyzn

Jak zniwelować różnice w libido

Kobieca skłonność do zbliżeń seksualnych jest statystycznie znacznie mniejsza niż w przypadku mężczyzn. Wiąże się to bezpośrednio z innym postrzeganiem seksu przez obie płcie. Wiadomo, iż dla mężczyzny seks jest po prostu sposobem na rozładowanie napięcia seksualnego i spełnienie fantazji erotycznych. Libido kobiet ukierunkowane jest na budowanie szczególnie bliskiej więzi z partnerem. Sam akt seksualny jest czymś więcej niż tylko zaspokojeniem fizycznej żądzy.

 Stanowi wraz zaufania do partnera chęć pokazania mu, iż jest on najważniejszy. Niezrozumienie tej różnicy powoduje wiele problemów szczególnie, jeśli partnerzy nie potrafią spokojnie i otwarcie rozmawiać o tym, co w zachowaniach seksualnych ich pociąga a czego nie akceptują.

Kłopoty w komunikacji zazwyczaj maja swoje podłodze w surowym wychowaniu oraz braku właściwej edukacji seksualnej. Rodzice niechętnie podejmują ten temat a poziom zajęć w większości szkół lepiej pominąć milczeniem, Jeżeli przyjąć, iż libido kobiet jest niższe niż w przypadku mężczyzn rodzi się pytanie o metody skutecznego rozwiązywania problemów, które na pewno pojawia się w stałym związku. Najlepsze i najczęściej polecane rozwiązanie sprowadza się do jednego słowa –rozmowa. Wiadomo, iż do odczuwania pełni satysfakcji niekonieczne jest pełne zbliżenie. Ufający sobie partnerzy potrafią zazwyczaj wypracować rozwiązanie, które bilansuje różnice powstające poprzez niższe libido i wyższe u mężczyzn. Jeżeli różnice w potrzebach seksualnych partnerów są szczególnie znaczące wymagana jest pomoc lekarza seksuologa. 

Jak widzisz jest wiele rzeczy które mogą mieć duży wpływ na twoją seksualność, niektóre z nich wymagają wizyty u specialisty, niektórych pozbędziesz się dzięki leką zwiększającym libido u kobiet, a niektóre problemy rozwiąże szczera rozmowa z partnerem.

Jak może pomóc partner?

Każda kobiet  potrzebuje adoracji, zapewnienia o uczuciach jak i komplementów. Pomoc mężczyzny polega napoznaniu jej marzeń, lęków, emocji. Partner może także zadbać o jej fantazje i pragnienia. Musi dbać o nastrój w czasie zbliżeń, swój wygląd i zapach.

Dzięki pomocy partnera brak ochoty na sex może zamienić się w płomienną rozkosz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *