Brak ochoty na sex

Brak ochoty na sex czy tez niskie libido, śmiało można nazwać jedna z chorób 21 wieku.Współczesna szybkość życia i nadmiar stresu może powodować, ze ochota na seks znacznie maleje. Coraz więcej kobiet w różnym wieku przyznaje się do obniżonego pociągu seksualnego.

Przyczyny problemów seksualnych są różnorodne i skomplikowane, niektóre wynikają z prostych odwracalnych problemów fizycznych,inne mogą wynikać z bardziej skomplikowanych chorób,trudnej sytuacji życiowej lub problemów emocjonalnych.

Brak ochoty na sex – główne przyczyny:

Nieporozumienia w związku – podział obowiązków, opieka na dzieckiem czy nawet pieniądze,to wszystko może spowodować problemy seksualne. Brak porozumienia w związku partnerskim częste kłótnie, mogą doprowadzić do pewnej blokady u kobiety która przestaje przekazywać i mysleć o  jej seksualnych potrzebach i jej partnera.

Samoocena – przytyłaś na wadze, jesteś po porodzie lub może dokuczają Ci  inne problemy,  które wpływają na twoją samoocenę. Zaczynasz czuć się mniej atrakcyjna i unikasz kontaktów ze swoim partnerem. Sprawdź co możesz zrobić żeby poczuć się piękna. Czasami wizyta w salonie kosmetycznym lub spa całkowicie potrafi zmienić twój punkt widzenia.

Słabe libido – Brak ochoty na sex często występuje u kobiet o niskim libido. Głównymi przyczynami niskiego libido są menopauza, napięcie przedmiesiączkowe czy też depresja.

Twoje zdrowie – Duży wpływ na poziom  Twojej seksualności ma “twoje zdrowie” w ogólnym znaczenia tego słowa. Choroby takie jak cukrzyca, nadciśnienie czy też stany fizjologiczne kobiety.Nie należy zapominać także o rewolucji hormonalnej która ma miejsce podczas menopauzy i ciąży.

Rutyna w związku – na ten temat możesz poczytać w innym artykule tutaj – rutyna w związku partnerskim.

Suchość pochwy – u młodych kobiet niewystarczająca stymulacja, u starszych kobiet spadek estrogenów są to przyczyny suchości pochwy.Na wilgotność może także mieć wpływ zaburzenie równowagi hormonalnej .

Pochwica – co to takiego?  Dysfunkcja seksualna polegająca na niezależnym od woli skurczu mięśni wokół wejścia do pochwy, co może powodować zamknięcie wejścia i niemożność odbycia stosunku płciowego, gdyż powoduje silny ból przy wprowadzaniu prącia do pochwy. Bywa także reakcją powstającą w okolicznościach nie sprzyjających
współżyciu seksualnemu – związanych z zagrożeniem, narażeniem na wstyd itp.

Choroby przenoszone drogą płciową – rzeżączka, opryszczka, brodawki narządów płciowych, chlamydia, kiła są  to choroby zakaźne rozprzestrzeniające  się przez kontakty seksualne.Mogą powodować zmiany w narządach płciowych, które czynią seks nieprzyjemnym lub nawet bolesnym.

Problemy seksualne partnera – Jeśli twój partner  ma problemy seksualne, takie jak impotencja czy braku ochoty na sex, może to hamować twoja własną satysfakcje seksualną. Więcej o męskim problemie z seksem dowiesz się tutaj – brak ochoty na seks

Jak widzisz jest wiele rzeczy które mogą mieć duży wpływ na twoją seksualność, niektóre z nich wymagają wizyty u specialisty, niektórych pozbędziesz się dzięki leką zwiększającym libido u kobiet, a niektóre problemy rozwiąże szczera rozmowa z partnerem.

Jak może pomóc partner?

Każda kobiet  potrzebuje adoracji, zapewnienia o uczuciach jak i komplementów. Pomoc mężczyzny polega napoznaniu jej marzeń, lęków, emocji. Partner może także zadbać o jej fantazje i pragnienia. Musi dbać o nastrój w czasie zbliżeń, swój wygląd i zapach.
Dzięki pomocy partnera brak ochoty na sex może zamienić się w płomienną rozkosz.

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Najlepsze Portale Randkowe W Jednym Miejscu