Symbole miłości

Symbol czerwonego serca

Pisarze na przestrzeni dziejów ukazywali różnorodne symbole miłości, które w różny sposób odzwierciedlały uczucia i emocje. Najbardziej znanym na całym świecie znakiem miłości, który wszystkim ludziom kojarzy się właśnie z tym najważniejszym uczuciem, jest symbol czerwonego serca.Nie ma chyba osoby na świecie, która nie kojarzyłaby tego symbolu właśnie z miłością. Dokładne znaczenie i nadanie mu funkcji jest różne w różnych kulturach, jednakże docelowo jest znakiem, chciałoby się powiedzieć firmowym, miłości.

serce symbol miłości

Nie do końca określone jest jednak pochodzenie tego symbolu, bo poza swoją nazwą, nie ma przecież kształtu ludzkiego serca. Skąd więc wzięło się serce w swojej obecnej postaci? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.

Część ludzi uważa, że symbol serca, mimo iż nie przypomina ludzkiego, jest w rzeczywistości zbliżony wyglądem do serca krowy, co motywują tym, iż w dawnych czasach ludzie mieli zdecydowanie większą styczność z sercem tego zwierzęcia, niż z możliwością zobaczenia ludzkiego. Sprawa wydaje się logiczna, jednakże dalej pozostawia wątpliwości.

Skąd, bowiem połączenie miłości z sercem krowy? Do kształtu symbolu serca podobne jest także serce żółwia. Ale i to nie daje jasnej odpowiedzi. Inna teoria mówi o podobieństwie tego symbolu do męskiej prostaty czy też części ciała takich jak pośladki czy wzgórek łonowy, co jest już bliższe wydawać by się mogło połączeniu teorii powstania symbolu i połączenia go z miłością, lecz czy możliwe?. Kolejna z definicji powstania symbolu nawiązuje do monet Cyreny starożytnej, na których wybita była roślina sylfion, kształtem przypominająca serce. Miała ona właściwości poronne i antykoncepcyjne, mogła, więc z racji na powiązanie ze sprawami seksualnymi, a więc i miłosnymi, stać się symbolem miłości. Teorii jest niezwykle wiele, a wniosek tylko jeden, bez względu na to jak powstał, stał się najbardziej rozpoznawanym znakiem (symbolem miłości) na  całym świecie.

Przeczytaj także: Najlepsze feromony Désir Éternel Femme

Czerwone Róże

Innym ważnym i również bardzo rozpoznawalnym symbolem miłości oraz namiętności są czerwone róże. Według mitologii greckiej, róże były symbolem bogini miłości, co najprawdopodobniej wpłynęło na ich symbolikę. Kobieta obdarowana przez mężczyznę tymi pięknym kwiatem zwanymi także „kwiat miłości „odbiera, więc od niego dowód miłości. Sprawdź nasz artykuł o symbolice kwiatów

Obrączki

Jest jeszcze wiele innych symboli miłości . W naszej kulturze symbolizują je także obrączki – które scalają uczucie dwojga ludzi na całe życie

Gołąb

Gołąb – który symbolizuje szczęście, miłość i wierność, a w niektórych kulturach także dobrobyt.

Amor

Amor –  czyli dziecko posiadające skrzydła, które w ręku trzyma łuk i strzałę. Według wierzeń osoba, która zostanie trafiona prosto w serce zakochuje się bez pamięci.

Symbole miłości – bez względu na to, jakim znakiem zostanie przedstawiona miłość wyraża zawsze to samo, ogromne uczucie, które jest w stanie popchnąć człowieka do wielkich czynów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *