Stosunek przerywany 5

stosunek przerywanyStosunek przerywany często,  jest traktowany jako dobry sposób na uniknięcie niechcianej ciąży. Nic bardziej mylnego. Trzeba to powiedzieć głośno i wyraźnie: stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną! Ryzyko zapłodnienia jest tu takie samo, jak w przypadku normalnego współżycia. Nie wiadomo z czego tak naprawdę wynika takie przekonanie. Z pewnością młodym ludziom wciąż brak jest rzetelnej informacji, co do właściwego zabezpieczania się.

Stosunek przerywany ryzyko

Wiele osób także świadomie rezygnuje choćby z prezerwatywy i wybiera stosunek przerywany. Nie zawsze jednak dorosłość do uprawiania seksu, jest równoznaczna ze świadomością podejmowanego ryzyka. Niestety co trzeba podkreślić, przekonanie o bezpieczeństwie stosunku przerywanego jest także u osób dojrzałych. Zwłaszcza dane Ministerstwa Zdrowia budzą prawdziwe przerażenie. Okazuje się bowiem, że przerwanie stosunku w odpowiednim momencie według większości osób to najlepszy sposób na uniknięcie ciąży. Takie wyniki pokazują tylko, jak małą wiedzę posiadamy. A najgorsze w tym jest to, że wcale nie dąży się do tego, by stan taki zmienić.

Co z tego, że w szkołach wprowadzono przygotowanie do życia w rodzinie, jak nie informuje się tam młodych o tym, o czym tak naprawdę chcieliby wiedzieć. Stosunek przerywany wybierany jest na pewno jeszcze z jednego powodu. Wciąż przecież w Polsce nie ma refundacji środków antykoncepcyjnych, nie mówiąc już o zupełnie darmowych i ogólnie dostępnych.

Wiele kobiet także z powodu niewiedzy sama rezygnuje z przyjmowania choćby pigułek, nie wiedząc, że dziś są one  bezpieczne i zupełnie nieszkodliwe dla organizmu. Nadal istnieje przekonanie, że przyjmowanie chemicznej antykoncepcji szkodzi oraz powoduje poważne konsekwencje na przyszłość. Nie ma się więc co dziwić, że to właśnie stosunek przerywany jest wybierany przez znaczącą większość.

Artykuł znaleziony w google poprzez nastepujące frazy :

  • Stosunek przerywany
  • stosunek przerywany ryzyko
  • stosunek przerywany a cia