Wąska pochwa

wąska pochwaWąska pochwa – wiele młodych kobiet rozpoczynających współżycie seksualne obawia się, że ich pochwa jest zbyt wąska i nie będą w stanie normalnie odbyć stosunku. Najczęściej jednak obawy te są niepotwierdzone i wynikają z braku podstawowych informacji na temat budowy kobiecego ciała. Pochwa jest bardzo elastyczna i rzadko zdarzają się problemy wynikające z jej zbytniej wąskości.

Wąska pochwa

Najczęściej takie zaburzenie objawia się u kobiet, które odczuwają znaczny ból podczas stosunku lub wręcz jego odbycie nie jest możliwe. Trzeba jednak odróżnić tu kobiety, które są dziewicami. W ich przypadku zazwyczaj pierwsze kontakty seksualne mogą dawać podobne symptomy, jednak po pewnym czasie regularnego współżycia, samoistnie zanikają. Gdy jednak dzieje się tak, że ból trwa nadal, może być to przyczyną jaką jest wąska pochwa. Przyczyną tego może być także pochwica, która daje efekty kurczenia się mięsni, co nie pozwala mężczyźnie na umieszczenie w niej penisa. Jest to jednak dość rzadkie schorzenie, ale co najważniejsze w pełni wyleczalne. Do odczucia, że pochwa jest zbyt wąska dochodzi także w sytuacji, gdy współżycie podejmują osoby znacznie różniące się wielkością ciała. Gdy kobieta jest szczupła do tego niska, a mężczyzna dobrze zbudowany oraz wysoki, mogą pojawić się problemy z odbyciem normalnych stosunków. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że wiele takich komplikacji można szybko rozwiązać. Zobacztakże  ten artykuł==> błona dziewicza

Wąska pochwa co robić

Wystarczy choćby zmiana pozycji podczas seksu na bardziej odpowiednią lub też dłuższa gra wstępna, która pozwoli kobiecie w pełni się rozluźnić i poczuć się swobodnie. Zazwyczaj bowiem to nie zbyt duży penis sprawia problem, lecz inne czynniki psychologiczne, które dręczą kobietę. Pochwa potrafi doskonale się dostosować do  rozmiaru penisa. Dużo większym utrudnieniem jednak może być, nie wąska pochwa, ale zbyt krótka, takie przypadki jednak są dużą rzadkością i dotykają niewiele kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *