Stosunek przerywany

stosunek przerywanyStosunek przerywany często,  jest traktowany jako dobry sposób na uniknięcie niechcianej ciąży. Nic bardziej mylnego. Trzeba to powiedzieć głośno i wyraźnie: stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną! Ryzyko zapłodnienia jest tu takie samo, jak w przypadku normalnego współżycia. Nie wiadomo z czego tak naprawdę wynika takie przekonanie. Z pewnością młodym ludziom wciąż brak jest rzetelnej informacji, co do właściwego zabezpieczania się.

Stosunek przerywany ryzyko

Wiele osób także świadomie rezygnuje choćby z prezerwatywy i wybiera stosunek przerywany. Nie zawsze jednak dorosłość do uprawiania seksu, jest równoznaczna ze świadomością podejmowanego ryzyka. Niestety co trzeba podkreślić, przekonanie o bezpieczeństwie stosunku przerywanego jest także u osób dojrzałych. Zwłaszcza dane Ministerstwa Zdrowia budzą prawdziwe przerażenie. Okazuje się bowiem, że przerwanie stosunku w odpowiednim momencie według większości osób to najlepszy sposób na uniknięcie ciąży. Takie wyniki pokazują tylko, jak małą wiedzę posiadamy. A najgorsze w tym jest to, że wcale nie dąży się do tego, by stan taki zmienić.

Co z tego, że w szkołach wprowadzono przygotowanie do życia w rodzinie, jak nie informuje się tam młodych o tym, o czym tak naprawdę chcieliby wiedzieć. Stosunek przerywany wybierany jest na pewno jeszcze z jednego powodu. Wciąż przecież w Polsce nie ma refundacji środków antykoncepcyjnych, nie mówiąc już o zupełnie darmowych i ogólnie dostępnych.

Wiele kobiet także z powodu niewiedzy sama rezygnuje z przyjmowania choćby pigułek, nie wiedząc, że dziś są one  bezpieczne i zupełnie nieszkodliwe dla organizmu. Nadal istnieje przekonanie, że przyjmowanie chemicznej antykoncepcji szkodzi oraz powoduje poważne konsekwencje na przyszłość. Nie ma się więc co dziwić, że to właśnie stosunek przerywany jest wybierany przez znaczącą większość.

3 komentarze do “Stosunek przerywany

  1. pawel

    moim zdaniem stosunek przerywany jest bespieczny od 21 lat uprawiamy seks przerywany i nie zaslismy w ciaze

  2. admin Autor wpisu

    Oczywiście są pary które stosują stosunek przerywany z sukcesem, ale to nie znaczy że jest bezpieczny czy też skuteczny. Jednym się udaje innym nie, ale najważniejsze to świadomość tego że istnieje możliwość zajścia w ciążę i to że nie jest to najbezpieczniejsza metoda.

  3. robert

    Stosunek przerywany to najgorsza metoda antykoncepcji… nie dość że niepewna to można nabawić się nerwicy(zdążę wyciągnąć czy nie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *