ujędrnianie piersi

Ujędrnianie biustu – Domowe sposoby, kosmetyki, ćwiczenia ujędrniające biust.

Przyczyny wiotczenia piersi

Wygląd biustu zależy od bardzo wielu czynników. Jego kształt i wielkość jest uwarunkowany genetycznie, w dodatku piersi zmieniają się wraz z wiekiem, w wyniku ciąży i karmienia piersią, podczas zmiany wagi ciała. Na wygląd biustu wpływ mają także same kobiety, zachowując odpowiednią postawę ciała i fundując swoim piersiom odpowiednią pielęgnację.

Jakie domowe sposoby możemy wykorzystać aby poprawić wygląd i kształt naszych piersi ? Poniżej Kilka skutecznych sposobów które możesz wykorzystać już teraz.

Ćwiczenia Ujędrniające biust

ujędrnianie piersi

Piersi są całkowicie pozbawione mięśni, a ich ciężar utrzymują mięśnie klatki piersiowej. Ujędrnianie biustu zaczyna się więc od wzmocnienia tych mięśni. Ćwiczenia gimnastyczne górnych partii ciała należy wykonywać kilka razy w tygodniu – nie są one szczególnie skomplikowane czy męczące, przynoszą za to bardzo dobre efekty.

Ćwiczenia na ujędrnianie biustu najlepiej wprowadzić do codziennego treningu jeszcze zanim biust zacznie tracić swoją elastyczność, bo wtedy znacznie prościej będzie zapobiegać wiotczeniu skóry.

  1. Pierwszym najważniejszym ćwiczeniem, a raczej zdrowym nawykiem, jest utrzymywanie pleców zawsze w pozycji wyprostowanej. Garbienie się w trakcie chodzenia, stania czy siedzenia powoduje, że piersi opuszczają się w dół, a mięśnie je podtrzymujące tracą swoją siłę. Jednym z popularniejszych ćwiczeń wzmacniającym mięśnie klatki piersiowej, barków i ramion jest tak zwany motylek. Podczas tego ćwiczenia należy położyć się na plecach i ugiąć szeroko rozstawione nogi w kolanach. Następnie do każdej ręki bierze się hantle o wadze około 1-2 kilogramów, po czym ręce krzyżuje się tuż nad piersiami, napinając jednocześnie mięśnie klatki piersiowej. W takiej pozycji należy wytrzymać kilka sekund, po czym ręce opuszcza się powoli z powrotem na ziemię. Ćwiczenie powtarza się 15 razy w trzech osobnych seriach.
  2. Kolejnym ćwiczeniem są damskie pompki: ciało podpiera się na prostych ramionach i kolanach, a podudzia się krzyżuje. W takiej pozycji opuszcza się tułów do podłogi i po krótkiej chwili znowu unosi do pozycji wyjściowej. Uzupełnieniem gimnastyki biustu jest ćwiczenie polegające na napinaniu mięśni ramion: należy stanąć w pozycji wyprostowanej, złączyć dłonie na wysokości biustu i naciskać jedną dłonią na drugą. Na koniec, wciąż w pozycji stojącej, robi się wymachy do tyłu zgiętymi w łokciach rękami – wymachy wykonuje się w seriach po trzy plus czwarty wymach z wyprostowanymi ramionami.

Odpowiednia Bielizna dla zdrowych i ładnych piersi

Za ujędrnianie biustu odpowiada również dobrze dobrany stanik, który nie może być ani za mały, ani za luźny. Idealnie dopasowany biustonosz będzie się trzymał na swoim miejscu nawet podczas ruchu, ramiączka nie będą wpijać się w ciało, a tylnia część pasa stanika nie będzie przesuwać się do góry, ale pozostanie na linii łopatek.

domowe sposoby ujędrniania biustu

Ujędrnianie biustu kosmetyki

kremy na jędrny biust

Dojrzałe kobiety do nawilżania skóry piersi powinny zacząć używać kosmetyków przeznaczonych specjalnie do tych partii ciała zamiast zwykłego balsamu nawilżającego. Balsamy ujędrniające biust trzeba wcierać regularnie, bo tylko wtedy ich działanie będzie naprawdę widoczne. Idealnie sprawdza się tutaj krem BooUps którego recenzję znajdziesz na naszej stronie.

Bezpieczna pielęgnacja i ujędrnianie biustu

Raz w tygodniu piersi powinny być poddane delikatnemu peelingowi oraz kuracji pielęgnacyjnej kremem do pieleęgnacji piersi, na przykład w formie maseczki odżywczo-ujędrniającej. Przy każdym prysznicu warto na koniec potraktować piersi chłodną wodą, co pobudzi krążenie krwi. Lepiej też unikać zbyt częstego leżenia na brzuchu, gorących kąpieli i opalania się bez stanika, bez względu na to, czy leży się na plaży, czy w solarium.

Zabiegi kosmetyczne dla jędrnego biustu

Zabiegi mające na celu ujędrnianie biustu przeprowadzane są w większości gabinetów kosmetycznych i jeśli wygląd piersi pozostawia wiele do życzenia warto poddać się takiej fachowej, kosmetycznej kuracji. Skóra piersi jest najpierw dokładnie oczyszczana podczas peelingu enzymatycznego, po czym nakładana jest silnie działająca maseczka – skóra wchłania duże ilości aktywnych substancji, które odbudowują włókna kolagenowe i mocno nawilżają skórę.

Nakładanie maseczek może być połączone z modelującym masażem manualnym albo wykonywanym specjalną głowicą. Kuracje ujędrniające biust powinno się powtarzać co kilka miesięcy, dzięki czemu efekt ujędrnienia zostanie wzmocniony i utrwalony. Dodatkowo w domowym zaciszu możemy wspomagać się kremem czy też tabletkami na powiększanie biustu

Inwazyjne metody ujędrniania biustu

Najbardziej inwazyjną metodą ujędrniającą biust jest operacja plastyczna. Prostszym sposobem jest wszczepienie implantów, które spowodują podniesienie się naturalnego biustu i oczywiście jego powiększenie. Inną metodą jest chirurgiczne podnoszenie piersi – w trakcie tego zabiegu wycinane są fragmenty tkanki skórnej. Wadą redukcji piersi są dość duże blizny pooperacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *