słabe libido

6 Największych Zabójców Twojego Libido – Spadek Libido

Co to Jest Libido

libido

Zacznijmy może od tego co to jest libido i jak można w prosty i jasny sposób wytłumaczyć te słowo.

A więc libido jest to – popęd płciowy lub też nazywany – pociąg seksualny,z łacińskiego-żądza.

Można powiedzieć,że jest to pobudzenie seksualne które występuje wewnątrz organizmu i chęć zaspokojenia tych potrzeb.

Pamiętasz jak mogłeś/aś się kochać nawet kilka razy dziennie,a teraz nawet nie masz ochoty, co więc się stało z twoim libido?Jak często się kochasz?? Czy wogóle masz ochotę na seks??Jakie mogą być przyczyny niskiego libido?

Chciałbyś polepszyć swoje życie seksualne ale nie wiesz jak, szukasz przyczyny spadku twojego popędu płciowego.Przeczytaj sześć największych zabójców twojego libido i sprawdź co możesz zmienić w swoim życiu już teraz, aby poprawić swoje libido.

Spadek Libido – Najczęstsze Przyczyny

1.

Stress

Jeśli czujesz się przeciążony obowiązkami, twoja głowa pęka, nie masz czasu na nic, twoja praca cię stresuje, wtedy seks jest spychany na dalsze miejsce.Prawdę mówiąc wogóle się o nim nie myśli.Pora zredukować stress który ma wpływ na wiele czynników w twoim życiu, a już na pewno ma wielki wpływ na twoje libido i zaburzenia erekcji.

​​

2.

Brak komunikacji 

 Jeśli nie umiesz rozmawiać po za sypialnią to twoje życie seksualne na tym ucierpi.Zacznij słuchać co ma do powiedzenia twój partner , a kiedy zaczniecie rozmawiać na temat seksu, co na pewno nastąpi jeśli wasze życie seksualne jest dla was ważne, odkryjecie że poruszacie i rozmawiacie także na inne tematy nie tylko łóżkowe. Zobacz także artykuł Czego pragną mężczyźni.

3.

Alkohol

  Wielu ludzi twierdzi że alkohol jest seksualnym stymulantem, prawda jest taka że nie jest.Oczywiście po alkoholu czujesz się wyluzowany, lepiej ci się rozmawia i w ogóle.Jest to twoje chwilowe alkoholowe wyobrażenie i do tego jest złudne.Nie będę tutaj nikogo pouczał na temat alkoholu, ponieważ sam nieraz lubię sobie coś wypić. Pamiętaj tylko jedno że długoterminowe nadużywanie alkoholu znacznie obniża twoje libido.

4.

Zmęczenie

  Kiedy czujesz się przepracowany czy też zmęczony nic nie przeważy twojego pragnienia snu i odpoczynku.Dlatego daj swojemu ciału to co potrzebuje, a ono zrobi to samo dla ciebie.

5.

Zaniedbywania 

Mam na myśli zaniedbywanie samego siebie, jeśli nie czujesz się dobrze ze samym sobą i swoim ciałem to odbije się to na braku poczuciu własnej wartości i na twoim związku partnerskim.

6.

Odżywianie 

Jest kilka witamin i minerałów które twoje ciało wymaga dla witalnej i owocnej seksualności.Na przykład bez cynku testosteron nie może być nawet produkowany, co będzie miało fatalny wpływ na męskie libido. Dlatego tak ważne jest odpowiednie odżywianie czy też uzupełnianie suplementów w organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *