Wydzielina przed wytryskiem – preejakulat

Wydzielina przed wytryskiem - preejakulatWydzielina przed wytryskiem – wiele par uprawia seks w formie tzw. stosunków przerywanych. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że absolutnie nie jest to żadna metoda antykoncepcyjna i tak samo można zajść w ciążę, jak podczas normalnego współżycia. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wydzielina przed wytryskiem może zawierać pewne ilości plemników, które mogą doprowadzić do zapłodnienia. Nie jest to udowodnione naukowo, jednak jest prawdopodobieństwo, że wraz z tym płynem na zewnątrz w postaci kilku kropel, może wydostać się też sperma. Wydzielinę tę fachowo nazywa się preejakulat.

Wydzielina przed wytryskiem – preejakulat

Dlatego tak ważne jest by mieć wiedzę na ten temat oraz świadomość, że zajście w ciążę jest dość duże. Wielu fachowców przestrzega także przed stosunkami przerywanymi, z tego powodu, gdyż mężczyzna nie zawsze jest w stanie kontrolować się w takim stopniu, by w odpowiednim momencie się wycofać. Często wydzielina przed wytryskiem czy też płyn wydzielany bezpośrednio przed wytryskiem nie jest dla nich wyczuwalny. Obecnie jednak naukowo udowodniono, że zajście w nieplanowaną ciążę w wyniku stosunku przerywanego jest znacznie mniejsze niż sądzono wcześniej. Okazało się bowiem, że preejakulat nie ma w swoim składzie plemników. Ale tylko pod warunkiem, że nie zachowały się one w cewce moczowej w efekcie poprzedniego wytrysku. Taka sytuacja może się bowiem zdarzyć szczególnie w momencie, gdy po poprzednim wytrysku nie został oddany mocz.

Wydzielina przed wytryskiem – warto wiedzieć

Dlatego wszystkie kobiety niezabezpieczające się w żaden inny sposób muszą wiedzieć, że takie uprawianie seksu, choć niesie za sobą małe ryzyko zajścia w ciążę, może do niej doprowadzić. Nie tylko bezpośredni wytrysk może być za to odpowiedzialny. Każde takie zbliżenie daje więc prawdopodobieństwo zapłodnienia. Nawet, gdy wydzielina przed wytryskiem zwany także preejakulat  jest naprawdę w małych ilościach .

Artykuł znaleziony w google poprzez nastepujące frazy :

  • preejakulat
  • wydzielina przed wytryskiem
  • zapłodnienie przed wytryskiem
  • śluz przed wytryskiem
  • preejakulat na palcu
  • przed wytryskiem
  • czy płyn przed wytryskiem może zapłodnić
  • preejakulat palcach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *