wybaczyć zdradę

Jak wybaczyć zdradę ➽Jak żyć po zdradzie

Jak Wybaczyć Zdradę

Spis Treści1 Jak Wybaczyć Zdradę1.1 Co robić Gdy dowiesz Się O Zdradzie Partnera ?2 Jak Poradzić Sobie Ze Zdradą ?2.1 Czy jesteś gotowy na rozmowę? Czy Wybaczyć Zdradę ?3 Jak żyć Po Zdradzie3.1 Wspólna przyszłość3.2 Życie Po Zdradziewybaczyć zdradę

Odkrycie zdrady w związku małżeńskim czy tez partnerskim jest szokiem który przeszywa  emocjami od gniewu do osłupienia. Informacja o zdradzie twojego partnera nie dociera do ciebie od razu,tym bardziej o wybaczeniu zdrady,  nigdy  nie myślałeś/aś że to może się przydarzyć właśnie tobie.

Jak to mówią lekarz nieraz jest lepiej zapobiegać niż leczyć,warto przeczytać czy nie popełniasz tych błedów które doprowadzają do zdrady. Dlatego jeśli jesteś mężczyzna przeczytaj ten artykuł o kobietach – Dlaczego kobiety zdradzają. A jeśli jesteś kobietą, warto poznać co kieruje mężczyzną że zdradza, czego dowiesz się tutaj – Dlaczego mężczyzni zdradzają.

Co robić Gdy dowiesz Się O Zdradzie Partnera ?

Pierwszą rzeczą która powinieneś/aś zrobić gdy dowiesz się o zdradzie to uspokoić się i pozwolić emocją upłynąć z twojego ciała. Utrzymując gniew i złość tylko doprowadzasz do gorszego samopoczucia.Wiem, że nie jest to proste a raczej trudne zadanie, ale pamiętaj najpierw rzeczy najważniejsze czyli należy uporządkować swoje emocje.

Oczywiście twoja pierwsza reakcja i rozmowa z partnerem będzie gwałtowna i impulsywna. Po wyrażeniu tego co czujesz postaraj się pozbierać swoje myśli i przemyśleć w którym miejscu popełniliście błąd.Zaczniesz tworzyć łańcuch pytań na które nie znasz  jeszcze odpowiedzi.

Następnym krokiem jest nie dopuszczenie aby  sprawa ta przejęła większą kontrolę nad twoim życiem niż na to zasługuje, chociaż w chwili obecnej czujesz  się jak by to był koniec świata.Prawda jest jednak taka,że to nie koniec świata, ale zmienił się świat i sposób spostrzegania na niektóre sprawy. To normalne że na początku ciężko jest rozmawiać na ten temat, dlatego teraz potrzebny jest czas.

Jak Poradzić Sobie Ze Zdradą ?

Czy jesteś gotowy na rozmowę? Czy Wybaczyć Zdradę ?

Trudno będzie koncentrować się na dyskusji, jeśli torturujesz  się  wizualnym wizerunkiem aktu zdrady. Postaraj się  być silny/a i unikać nie potrzebnych myśli które nie sprawią ze poczujesz się lepiej a mogą tylko zmienić tok rozmowy. 

1.

Nacisk położony jest na znalezienie i ustalenie przyczyn i sposobów na odnalezienie wspólnej drogi i porozumienia. Dobra komunikacja jest kluczem, dlatego też należy zadać właściwe pytania, słuchać z całą uwagę i zrozumieniem, oraz znalezienie odpowiednich rozwiązań, jak zapobiec tego samego zdarzenia w przyszłości.

2.

Złość i inne emocje będą pojawiały się podczas próby naprawienia całego chaosu. Możesz wybuchnąć podczas dyskusji, przypominając sobie te przykrości które Cię spotkały,- jak mógł być tak głupi by to zrobić. Z drugiej strony twój partner może czuć się ciągle atakowany, mimo jego szczerych przeprosin i próby powrotu.Przed  podjęciem rozmów upewnij się że ty i twój partner nie będziecie krzyczeć na siebie i przeprowadzicie tę rozmowę w cywilizowany sposób.

3.

Jeśli wszystko zaczyna wyrywać się spod kontroli i zamiast rozmawiać krzyczycie na siebie i zaczynacie obwiniać jedno drugiego, powinniście przerwać i powrócić  do rozmowy trochę później, gdy ochłoniecie.Może trzeba będzie to zrobić kilka razy, dopóki nie zaczniecie rozmawiać bez wrzasków. Nie spieszcie się, wszystko rozgrywajcie powoli krok po kroku. W końcu podjęliście decyzje aby naprawić wasz związek więc  nie ma pospiechu.

4.

Gdy ty i twój partner wyjaśnicie sobie wszystko, dojdziecie do korzeni i sedna całej sprawy, pora skupić się na odbudowaniu zaufania i zapomnieniu raz i na  zawsze. Wybaczenie partnerowi nie oznacz że zapomnisz co się stało ale oznacza ze rozumiesz co zaszło i jesteś gotowy/a iść na przód bez przenoszenia przeszłości do twojego życia. Będzie ciężko ślepo zaufać partnerowi, ale musisz spróbować i podjąć ten wysiłek z czasem twoje zaufanie wzmocni się, gdy zaczniesz dostrzegać zmiany w postępowaniu partnera.Prawda jest taka, że nie jesteś wstanie kontrolować małżonka/ę 24h musisz mu zaufać.

5.

Pamiętaj o dobudowaniu samooceny. Zdrada może zmienić twoje postrzeżenia na temat jak wyglądasz i czujesz się sam/a z sobą. Możesz czuć się mniej atrakcyjny/a.Nie dopuszczaj tych myśli do siebie, mów sobie ze zdrada nie zmieniła tej super osoby którą jesteś.

Jak żyć Po Zdradzie

Wspólna przyszłość

Ważne jest aby unikać powrotu do przeszłości, skupcie się zatem z partnerem na tworzeniu nowych wspólnych wspomnień. Poszukiwanie wspólnego szczęścia pomoże naprawić wasz związek. Uzmysłów sobie, że nikt nie jest doskonały,ale wszyscy zasługują na przebaczenie za swoje błędy.W końcu Ty kochasz jego a on kocha Ciebie dlatego tez postanowiliście zapomnieć i ruszyć na przód.

Nie jest, bowiem łatwo zaufać komuś, kto już raz nas oszukał. Bardzo często dowiadujemy się o zdradzie w momencie, kiedy w ogóle się tego nie spodziewamy.

życie po zdradzie

Wiadomość ta spada na nas jak grom z jasnego nieba, który niszczy wszystko, co do tej pory zbudowaliśmy właśnie na zaufaniu. W tym wypadku ból jest nieunikniony i trzeba mu się poddać.

Nie powinniśmy się, bowiem oszukiwać i na siłę przechodzić z tym faktem do porządku dziennego, bowiem sytuacje niewyjaśnione, prędzej czy później wracają. Wszystko zależy od naszego związku.

 Zdrada dotyka boleśnie obie strony, zarówno osobę zdradzaną, jak i zdradzającego. Nie da się jednak ukryć, że to osoba zdradzona czuję się najbardziej skrzywdzona i najczęściej ma do tego pełne prawo. Jeśli będziemy umieli ze sobą rozmawiać i wyjaśnić sobie wszystko szczerze, może uda nam się podjąć wspólną decyzję o próbie zbudowania zaufania po  zdradzie

Życie Po Zdradzie

Wbrew pozorom jest to możliwe, choć drzazga w postaci zdradzonego zaufania pozostanie już zawsze. Warto, więc spróbować wybaczyć zdradę, co oczywiście nie jest równoważne z zapomnieniem  i udawaniem, że wszystko jest jak dawniej. Wybaczyć to spróbować pozbyć się narastającego gniewu i złych emocji, wybaczyć to starać się odbudować to, co jeszcze zostało i w końcu wybaczyć to starać się budować na nowo zaufanie po zdradzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *