Sex w ciąży

Sex w ciążySex w ciąży – to, że kobieta jest w ciąży nie oznacza od razu, że musi zrezygnować z uprawiania seksu. Wielu lekarzy jest zdania, że jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma żadnych przeszkód, by podejmować współżycie seksualne. Najczęściej wśród par panuje przekonanie, że w wyniku uprawiania seksu można dziecku sprawić krzywdę lub wręcz uszkodzić płód. Ginekolodzy twierdzą jednak, że nienarodzone dziecko jest ochraniane wewnątrz na wiele sposób i ryzyko jakiegokolwiek wystąpienia zaburzeń jest znikome.

Sex w ciąży

Ważne jednak jest to, by zawsze wszelkie niejasności omawiać z lekarzem. Zazwyczaj jednak wiele par uprawia seks niemal do końca ciąży, co przyznać trzeba, w pewnym stopniu wpływa także na jej przebieg. Bo przecież nie od dziś wiadomo, że jeśli przyszła matka ma dobry nastrój, dziecko również czuje się wyśmienicie. Pamiętać jednak należy, by na ten czas lepiej zrezygnować z wymyślnych pozycji sexualnych oraz wszelkich zabawek  erotycznych. Nie trzeba rezygnować z seksu, lecz należy zachować zdrowy rozsądek oraz nie podejmować żadnych ryzykownych czynności.

Przede wszystkim tyczy się to tego, by nie narażać kobiety na jakiekolwiek ryzyko zakażeń czy infekcji, które podczas ciąży mogą okazać się o wiele bardziej poważniejsze. Liczyć się przy tym trzeba z tym, że z czasem brzuch kobiety będzie także coraz większy, a przez to będzie sprawiał coraz większe  przeszkody podczas uprawiania seksu. Dlatego sex w ciąży jest dopuszczalny, a wręcz wskazany, lecz z zachowaniem środków ostrożności. Para musi także odnaleźć dla siebie najlepszą pozycję, taką, która będzie przede wszystkim wygodna dla kobiety. Często polecaną jest pozycja na jeźdźca. Życie seksualne na okres ciąży nie będzie musiało zostać wstrzymane oczywiście pod warunkiem, że lekarz nie postanowi inaczej. Wówczas jego zdanie liczy się najbardziej. Chodzi przecież o zdrowie i dobro dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *