Pierwszy raz – pierwszy stosunek seksualny

pierwszy razPierwszy stosunek seksualny to niezwykle ważny moment w życiu każdego człowieka, zarówno kobiety, jak i mężczyzny. To, w jaki sposób się odbędzie ma bardzo często wpływ, na jakość życia seksualnego w późniejszych latach, jest też wspaniałym przeżyciem, jeśli oczywiście odbył się w wyjątkowych warunkach i przyjemnych okolicznościach. Aby było, co wspominać przez lata, warto podejść do tego bardzo poważnie i dojrzale. Najważniejszym aspektem pierwszego razu jest to, aby dwoje ludzi pragnęło tego tak samo silnie, zwłaszcza, jeśli jest to pierwsze zbliżenie dla obojga. Stosunek seksualny jest niezwykłym wyrazem miłości, czułości i namiętności i nie powinien być traktowany po macoszemu.

Wielu młodych ludzi bardzo się tego momentu obawia, co jest całkowicie zrozumiałe, bowiem boimy się tego, czego nieznany. Młode kobiety odczuwają lęk przed pierwszym stosunkiem z obawy przed krwawieniem czy niepożądaną ciążą. Mężczyźni często boją się kompromitacji przed partnerką,przedwczesnym wytryskiem, nie wiedzą jak się zachować, obawiają się, że nie spełnią jej oczekiwań. Planując współżycie, powinniśmy się, więc do tego przygotować, aby ten ważny moment nie okazał się przykrym wspomnieniem. Jeśli podejdziemy do tego jak do ważnego momentu w naszym życiu doznania, jakie będą nam towarzyszyć będą zupełnie inne, niż kiedy zdecydujemy się na seks z przypadkowym partnerem, lub pod wpływem alkoholu.

Pierwszy raz – decydując się na współżycie seksualne warto scalić ze sobą kilka elementów, które uczynią ten jeden jedyny pierwszy raz naprawdę wartym zapamiętania przeżyciem. Ogromne znaczenie ma wybór miejsca. Powinniśmy zadbać o to, aby to gdzie będziemy się kochać nie było przypadkowe. Warto zadbać o miejsce, w którym będziemy czuli się komfortowo i bezpiecznie, gdzie nikt niepowołany nie będzie nam przeszkadzał, a tym samym nie spowoduje dodatkowego stresu, który i tak jest bardzo duży. Możemy pokusić się o romantyczny wyjazd gdzieś gdzie oboje będziemy się czuli wspaniale, a otaczająca rzeczywistość wpływała będzie na miłosne uniesienia. Zanim jednak zdecydujemy się na wykonanie tego kroku powinniśmy pamiętać o antykoncepcji, aby pierwszy stosunek seksualny był całkowicie bezpieczny. Warto wcześniej o tym porozmawiać, bo przed samym stosunkiem może być to dla obojga krępujące.  Najlepszym środkiem, jeśli kobieta nie bierze tabletek, a najczęściej rozpoczynając dopiero życie seksualne jeszcze ich nie stosuje, będzie zastosowanie prezerwatywy, która ochroni partnerów przed niepowołaną ciążą i pozwoli spokojnie skupić się na sobie. Trzeba też pamiętać o wszystkich wydawałoby się mniej istotnych rzeczach, które jednak wpłyną na nasze samopoczucie, czyli o specjalnie wybranej na ten szczególny moment bieliźnie erotycznej czy perfumach. Te drobne elementy też mają przecież ogromne znaczenie.

Kiedy przyjdzie ten moment, powinniśmy sprawić abyśmy oboje byli odprężeni, zrelaksowani i czuli się ze sobą dobrze. Podczas pierwszego razu nie ma sensu eksperymentować z różnorodnymi pozycjami seksualnymi. Według seksuologów, najbardziej korzystna jest pozycja klasyczna, bo nie wymaga od partnerów umiejętności, które po prostu zdobywa się z czasem, poza tym jest pozycją, podczas której partnerzy leżą do siebie twarzami, a to pozwala na jeszcze więcej czułości. Pierwszy raz to wyjątkowy moment, podczas którego nikt nie powinien się spieszyć. Ważny jest każdy element, który pozwoli pamiętać tą chwilę przez całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *