kształt piersi

Piękne piersi➦Kształt Biustu ➦Czy istnieją idealne piersi ?

Piękne piersi to marzenie każdej kobiety. Ale nawet wtedy, gdy natura obdarzyła nas wyjątkowo ładnym biustem, nie można zapominać o codziennej pielęgnacji tej części ciała. Z upływem lat skóra robi się coraz mniej elastyczna, co jest wynikiem słabszej zdolności do wiązania cząsteczek wody.

Piękne Piersi !!

Spróbuj Kremu Ovashape

Innymi słowy, skóra się wysusza,zmienia się  kształt piersi, a włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność skóry jest coraz mniej. Piersi są w o tyle gorszej sytuacji, że ich skóra jest bardzo cienka, w dodatku nie można sobie w tym miejscu wyrobić masy mięśniowej (jak na przykład w przypadku brzucha lub pośladków), ponieważ piersi to tylko gruczoły i tłuszcz.

Spis Treści

Kształt piersi

Kształt piersi jest ważnym aspektem dla wielu kobiet, tak jak ich rozmiar. Ładne, pełne i symetryczne, bez względu na to czy małe czy duże, zawsze będą o wiele seksowniejsze i bardziej estetyczne. Oczywiście nie każda kobieta może pochwalić się biustem, o jakim marzą wszystkie kobiety – idealne piersi. Czasem nie jest on doskonały, lecz dużo w tym może zdziałać nasza własna świadomość tego, co tak naprawdę możemy zrobić. Okazuje się bowiem, że kształt piersi w dużej mierze możemy same wypracować, a dokładnie mówiąc wyćwiczyć.

Kształt piersi co możesz zrobić

Często jednak genetycznie mamy już uwarunkowany odpowiedni wygląd biustu, lecz pracując pod okiem instruktora, można nawet dość znacząco poprawić ich wygląd. Wymaga to jednak dużej pracy i wielu godzin szczególnie na siłowni. Niemniej trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to możliwe, by kształt piersi uległ znacznej poprawie. Duże znaczenie dla wyglądu piersi ma także czas

Kobiety  mogą zawczasu zadbać o to, by przez długie lata ich piersi wyglądały naprawdę ładnie. Ciekawym faktem są ostatnie informacje, jakoby kształt piersi definiował osobowość kobiet. Okazuje się bowiem, że to, jak wygląda nasz biust mówi dużo więcej o nas, niż nam się wydaje.

kształt piersi

Piękne piersi

Muszą mieć także odpowiednio silne wzmocnienie w postaci mięśni klatki piersiowej. To właśnie te mięśnie podtrzymują biust i zmuszają je do stania „na baczność”, ale po pewnym czasie mięśnie stają się słabsze i niezdolne do podtrzymywania biustu w pożądanym ułożeniu.

O wydolność mięśni powinno się zadbać już w młodości, kiedy z biustem nie dzieje się jeszcze nic niepokojącego, bo znacznie prościej jest zapobiegać niepożądanym skutkom niż zwalczać je po czasie.

Przeczytaj także: ​Ovashape Krem

Co robić aby mieć piękny biust

piękne piersi

Piersiom bardzo dobrze robi hartowanie zimną wodą – naczynia krwionośne pod wpływem zimna się kurczą, co wywołuje „ściąganie się” skóry i uelastycznianie tkanek. Zimny prysznic stosuje się na przemian z ciepłym, przy czym woda nie może być ani zbyt zimna, ani zbyt gorąca. 

Aby zachować piękne piersi powinno się unikać gorących kąpieli, ponieważ w tak ciepłej wodzie naczynia krwionośne stają się zbyt rozszerzone, co odbija się później na kondycji całej skóry.

Jak dbać i pielęgnować piersi

Nie można też zapominać o dobroczynnym wpływie na stan skóry odpowiednio dobranych kosmetyków.Tak jak w przypadku skóry twarzy świetnie sprawdzają sie kosmetyki takie jak vitaldermax tak i piersi powinny być odpowiednio nawilżone.

 Piersi, jak zresztą cała reszta ciała, powinny być codziennie smarowane dobrym balsamem nawilżającym, wzbogaconym o witaminy i składniki ujędrniające. Skórę piersi powinno się średnio raz w tygodniu dokładnie oczyszczać – najlepszy będzie w tym celu delikatny, drobnoziarnisty peeling.

Piersi podczas kąpieli należy delikatnie wymasować średnio szorstką gąbką lub myjką, co poprawi ukrwienie. I rzecz najważniejsza – piękne piersi muszą być codziennie podtrzymywane dobrym biustonoszem.

Szczególnie te kobiety, które natura obdarzyła hojnie, muszą inwestować w wysokiej jakości staniki, ponieważ im większy biust, tym trudniej zachować jego jędrność i ładny wygląd.

Właściwy dobór bielizny sprzymierzeńcem twojego biustu

1.

Jednym z najczęściej powielanych grzechów garderobianych jest noszenie biustonosza w złym rozmiarze. Dotyczy to ponad połowy kobiet, które przez całe życie noszą biustonosz w jednym i tym samym rozmiarze, nie biorąc pod uwagę tego, że biust zmienia się z wiekiem, warto poznać trochę anatomi naszych piersi.

Ponadto, większość kobiet sądzi, że ich rozmiarem jest najbardziej typowy rozmiar bielizny, czyli 75B, podczas gdy w rzeczywistości powinny nosić zupełnie inny rozmiar. Co więcej, ten sam rozmiar u jednej firmy może wyglądać inaczej u drugiej, dlatego zawsze przed kupnem stanika trzeba go przymierzyć. Jakie szkody wyrządza kobiecym piersiom niewłaściwie dobrany stanik?

2.

Jak prawidłowo dobrać bieliznę w trosce o własne piersi

 

Piersi są zdeformowane, zbyt mocno ściśnięte albo mają zbyt dużo luzu, a niewygodna bielizna może nawet przyczynić się do chorób piersi i sutka. Przymierzając biustonosz trzeba wcześniej dokładnie znać swoje wymiary, czyli obwód pod biustem i obwód biustu w jego najszerszym miejscu.

Miseczka musi dokładnie obejmować całą pierś, a jej zewnętrzna krawędź powinna dochodzić do pachy, bo właśnie tam kończy się pierś. Biust nie może się wylewać z miseczki, natomiast pas pod biustem musi być obcisły, ale nie ściskający. Dobrze jeśli biustonosz ma regulowaną szerokość pod biustem, podobnie jak ramiączka.

Co do ramiączek stanika, to trzeba je wyregulować osobno dla każdego ramienia, ponieważ piersi zwykle różnią się trochę rozmiarem i ułożeniem. Przy dużym biuście miseczki muszą być wzmocnione fiszbinami. Trzeba też pamiętać, że ten sam symbol miseczki przy różnym obwodzie pod biustem oznacza inną wielkość miseczki.

3.

Idealne piersi

Nawyk dbania o ten niezwykle ważny element kobiecego ciała zaprocentuje na pewno w przyszłości. Piersi wpływają, bowiem na mężczyzn i nie da się temu zaprzeczyć w żaden sposób. Wielu z nich deklaruje, że zwraca uwagę przede wszystkim na  rozmiar biustu.

A co na to panie? Panie, które mają niewielki biust marzą o tym, aby ich piersi były duże i widoczne, z kolei panie z dużym, pokaźnym biustem, chcą czegoś zupełnie odwrotnego.

Tak jak już wspomniano, kobiet, które określają swój biust mianem idealnego, jest naprawdę niewiele. Kobiety są często przekonane, że to przede wszystkim od kształtu, rozmiaru i wygładu biustu zależy nasza atrakcyjność, dlatego wiele z nich drży, kiedy ma się rozebrać w miejscu publicznym czy w obecności mężczyzny, którego nie zna.

Z kolei mężczyźni deklarują, iż owszem, piersi są ważnym elementem damskiego ciała, ale zwracają uwagę też na inne rzeczy i często drobnych niedoskonałości nawet nie zauważają. Idealny biust owszem przyciąga uwagę, jednak jak twierdzą mężczyźni, nie przesłania im całego obrazu kobiety.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *