Masaż erotyczny

Medycyna konwencjonalna już jakiś czas temu przekonało się do masażu, a kolejni lekarze, którzy początkowo byli nastawieni do niego dość sceptycznie dziś otwarcie mówią o zaletach tej formy leczenia. Masaż pozwala niwelować bóle kości i stawów i poprawia ukrwienie organizmu, jego olbrzymią zaletą jest jednak przede wszystkim to, że w wyjątkowy sposób odpręża nasz organizm pozwalając na zapomnienie o trudach codzienności. O korzyściach płynących z masażu mówią dziś zresztą nie tylko lekarze i pracownicy zakładów świadczących usługi SPA, ale również seksuolodzy gorąco polecający swoim pacjentom masaż erotyczny.

Masaż erotyczny

Omawiany tu rodzaj masażu ma te same zalety, co każdy inny masaż relaksacyjny, pozwala bowiem odprężyć się i rozluźnić. Jego atutem jest jednak również to, że odpowiednio wykonany potrafi zachęcić do aktywności seksualnej, lekarze często zalecają go więc partnerom, którzy zmagają się z problemem tego rodzaju.  Zwolenniczkami masażu erotycznego okazują się być przede wszystkim kobiety wypowiadające się o nim jako o znakomitym przykładzie gry wstępnej. Paniom z reguły przeszkadza minimalne zainteresowanie ze strony partnera, masaż erotyczny może zaś przyczynić się do tego, że mężczyzna doceni w końcu znaczenie tak cenionej przez kobiety gry wstępnej.Na zachodzie Europy coraz większą popularnością cieszą się specjalne punkty, w których doświadczeni specjaliści wykonują profesjonalny masaż, nie trzeba jednak udawać się na ich poszukiwanie, aby czerpać z niego satysfakcję.

Masaż erotyczny można wykonać bez specjalnego przygotowania odwołując się przede wszystkim do własnej wyobraźni. Wiedzę na temat technik jego wykonania można czerpać między innymi z nieprzebranych zasobów Internetu, pewną inspiracją mogą zaś okazać się również artykuły na ten temat publikowane coraz częściej w prasie kobiecej. Seksuolodzy i inni lekarze zapewniają zresztą, że nie ma masażu erotycznego wykonanego niewłaściwie, odpowiednia jest bowiem każda technika, która jest w stanie usatysfakcjonować oboje partnerów. Odkrycie zalet masażu erotycznego może zatem nie tylko ubarwić pożycie seksualne, ale i przyczynić się do znaczącej poprawy samopoczucia obojga partnerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *