Immisja – co to takiego?

Co to jest immisja ?

Pojęcie immisja wciąż nie jest znane dla wielu ludzi. Jest to pojęcie naukowe, używane szczególnie w seksuologii. Do immisji dochodzi w momencie, gdy penis mężczyzny znajduje się w pochwie kobiety. Co najważniejsze uzależnione jest to od erekcji. Tylko wówczas można mówić o pełnej immisji. Niekiedy z różnych przyczyn może do niej nie dochodzić.

W momencie gdy mężczyzna ma jakiekolwiek problemy ze wzwodem immisja może być niemożliwa. Dzieje się tak dość Immisja - co to takiego?często u młodych mężczyzn, którzy zbyt szybko się podniecają i nie potrafią jeszcze w pełni kontrolować swoich emocji czego skutkiem jest przedwczesny wytrysk. Niekiedy bywa tak, że immisja trwa dość krotko, lub jest bolesna dla kobiet. Wszystko zależy od tego, jaką technikę seksualna się przybierze. Czasem wystarczy tylko zmiana pozycji seksualnej  na bardziej wygodną, tak by odpowiadała w jednakowym stopniu obojgu partnerom.  Jedną z bardziej popularnych pozycji jest pozycja na jeźdźca –  kiedy partner leży na plecach a partnerka siedzi na nim okrakiem. Dzięki temu dochodzi do pełnej immisji, a przy tym kobieta ma możliwość całkowitej kontroli głębokości członka. Pozwala to jej na większą swobodę oraz rozluźnienie mięśni.

Często także mówi się o stosunkach seksualnych bez pełnej immisji. Oznacza to, że nie dochodzi do całkowitego umieszczenia penisa w pochwie z różnych względów. Głownie dzieje się tak na skutek znacznych różnic w budowach anatomicznych, ale także światopoglądowych. Trzeba przecież pamiętać, że orgazm można osiągnąć na wiele innych sposobów niż tylko immisji. Czasem warto więc dla uatrakcyjnienia życia seksualnego sięgnąć po coś innego, jak choćby miłość francuską czy zwykłe pieszczoty przy wykorzystaniu dłoni. Nie każde zbliżenie musi przecież zawsze kończyć się tak samo. Najgorzej jednak ma się sprawa, gdy ze względów anatomicznych pełna immisja staje się niemożliwa. Jest to problem z którym dzisiejsza medycyna w dalszym ciągu sobie nie poradziła, a seksuolodzy nie znaleźli skutecznego sposobu, by pomóc takim parom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *