Chudnij z jagodą acai

Jagody acai, jakkolwiek bardzo pomocne w walce z otyłością, nie są magicznym specyfikiem likwidującym cały zbędny tłuszczyk w kilka dni. Tak naprawdę żaden zdrowy preparat odchudzający nie zapewni takiego rezultatu, bo utrata wagi musi przebiegać stopniowo i nie można w krótkim czasie tracić zbyt wielu kilogramów.W naszym innym artykule opisywaliśmy także afykańskie mango i jego właściwości odchudzające.

Na co pomagają jagody acai ?

jagody acaiDlatego właśnie jagody acai są lepsze, bo chociaż chudnięcie nie przebiega w tempie ekspresowym, to przynajmniej nie odbija się w negatywny sposób na naszym zdrowiu. Preparatów z wyciągiem z brazylijskich jagód jest obecnie na rynku bardzo dużo, ale nie wszystkie są równie wartościowe.

Przed kupnem trzeba dokładnie sprawdzić listę składników preparatu – tabletki muszą mieć wysoką zawartość ekstraktu z jagód i żadnych sztucznych konserwantów czy barwników. Jagody acai robią prawdziwą furorę, bo poza właściwościami odchudzającymi można te owoce stosować w profilaktyce wielu poważnych chorób,na przykład miażdżycy. W owocach tych  odkryto wiele cennych substancji (witaminy, minerały, kwasy w grupy omega), dzięki którym dieta jest pełnowartościowa.

Tabletki z jagód acai najlepiej działają w połączeniu ze zbilansowaną dietą o niższej zawartości kalorii, a jeśli jeszcze dołączy się uprawianie sportu, to rezultaty będą w stu procentach zadowalające.

Poczytaj też: Magicoa – czekoladowy napój odchudzający

Jakie włściwości posiadają brazylijskie jagodowe owoce ?

Właściwości odchudzające jagód acai polegają na tym, że owoce wpływają pobudzająco na metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. Do najcenniejszych składników acai berry zalicza się kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6. Są to kwasy, które można znaleźć między innymi w rybach morskich albo oliwie z oliwek.

Kwasy omega są bardzo potrzebne naszemu mózgowi i biorą udział w wielu procesach życiowych, również w przemianie materii. Kwasy omega nie są wytwarzane przez ludzki organizm, więc jedynym sposobem na ich dostarczenie będzie spożywanie jedzenia bogatego w ten składnik. Oprócz rybiego mięsa kwasy omega dostarczają także tabletki z acai berry. Kwasy omega to jeden z katalizatorów przemiany materii, więc od ich obecności zależy wydajność tego procesu.

Więcej kwasów omega to szybszy metabolizm, a więc i mniejsze zapasy tłuszczu w komórkach. Przyspieszona przemiana materii sprawi, że nawet przy normalnej diecie nie trzeba będzie się obawiać nadwagi. Sprawniejsza praca układu pokarmowego jest zbawienna dla zdrowia, bo w organizmie nie odkłada się już tak wiele szkodliwych produktów przemiany materii.

Jakie jeszcze wartościowe składniki posiadają jagody acai ?

Acai berry  są również dostarczycielem błonnika, kolejnego sprzymierzeńca kuracji odchudzającej. Błonnik to naturalna substancja poprawiająca perystaltykę jelit i oczyszczająca ciało z nadmiaru toksyn. Potrawy bogate w błonnik dają uczucie sytości nawet po mniejszych porcjach, ponieważ błonnik w żołądku pęcznieje, a ten odbiera to jako sygnał sytości.

Błonnik usuwa z układu pokarmowego przede wszystkim ciężkostrawne tłuszcze, największego wroga szczupłej sylwetki. Błonnik w owocach jest znacznie bezpieczniejszy od sztucznych preparatów hamujących łaknienie, w dodatku działa na dłuższą metę. Następnym składnikiem jagód acai są aminokwasy. To one powodują przyrost masy mięśniowej i redukcję tkanki tłuszczowej.

Wpływ jagód na wyniki sportowe i poprawę zdrowia

Nic dziwnego zatem, że po jagody acai sięgają również sportowcy, którym do treningu potrzebny jest spory zapas energii i wartości odżywczych. Tym bardziej więc jagody acai spełnią swoją rolę przy treningach rekreacyjnych. Zapewnią właściwą dawkę sił witalnych, utrzymają równowagę organizmu i zwiększą wytrzymałość. Użytkownicy acai berry zgodnie potwierdzają, że dzięki jagodom ich ciało dużo lepiej znosi treningi i nie odczuwa się dzięki nim znużenia.

Rzecz jasna, same jagody acai nie okażą się cudownym remedium na nadwagę. Nie uda się mocno schudnąć jedynie dzięki tabletkom, bo kuracja musi być poparta zmianami w codziennym menu, nie można też zrezygnować z ruchu. Jednak owoce acai przyspieszą proces odchudzania i zagwarantują sukces w dążeniu do szczupłej sylwetki. Mimo mniejszych dawek jedzenia dzięki owocą berry  organizmowi nie zabraknie energii i składników odżywczych, bo nie ma nic gorszego od wyczerpującej diety, która da rezultaty tylko na chwilę.

Jagody acai dają uczucie sytości, więc nie odczuwa się głodu pomiędzy posiłkami. Suplementy z jagód acai są pełnowartościowym wsparciem codziennego jadłospisu i pozwalają zdrowo schudnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *