Błona dziewicza – jak wygląda błona dziewicza

Jak wygląda błona dziewicza

błona dziewiczaBłona dziewicza – zbudowana jest z cienkiego fałdu błony śluzowej i zlokalizowana jest u przedsionka pochwy kobiety. U wielu z nich przybiera różnorodne kształty i jest różnej grubości. Przerwana zostaje w prawie wszystkich przypadkach podczas pierwszego stosunku seksualnego.Po odbyciu pierwszej inicjacji seksualnej zostaje uszkodzona w kilku miejscach, jednak jej pozostałości pozostają, by po pewnym czasie całkowicie zaniknąć.  Bardzo często w trakcie przerwania błony dziewiczej występuję niewielkie krwawienie, które zwłaszcza u niedoświadczonych i nieświadomych młodych kobiet może wywołać zdziwienie i panikę. Jest to jednak objaw zupełnie naturalny, nawet, jeśli połączony jest z bólem. Nie jest to jednak reguła. U części kobiet nie występuje ani ból, ani krwawienie.

Warto jednak, przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu współżycia seksualnego z partnerem zasięgnąć dostępnej wiedzy medycznej i dowiedzieć się, jakie mogą wystąpić objawy przerwania błony dziewiczej, aby później wszystko odbyło się bez przykrych niespodzianek i niepotrzebnych nerwów. Wiele młodych kobiet, zanim rozpocznie współżycie wyolbrzymia jednak ten fakt. Zdarza się, że lek przeobraża się w fobię, która sprawia, że kobieta w obawie przed bólem i krwawieniem panicznie boi się stosunku. Fobia ta zwana jest hymenofobią i zwykle lekarz zaleca wizytę u psychologa, który wyjaśni młodej kobiecie, że ból podczas pierwszego stosunku jest zwykle chwilowy i jest to najczęściej jednorazowa sytuacja.

Podczas pierwszego stosunku kobiecie należą się szczególne względy. Pozycja powinna być odpowiednio dobrana, aby przerwanie błony dziewiczej było jak najmniej odczuwalne, a co za tym idzie zmniejszone uczucie dyskomfortu. Warto zadbać o to, aby kobieta leżała na delikatnym podwyższeniu, tak, aby tułów był lekko wygięty, a nogi skierowane do dołu. W przypadku, gdy podczas przerwania błony wystąpi krwawienie, partnerzy powinni wstrzymać się od uprawiania seksu na okres około 2 – 3 tygodni, by powstała rana spokojnie się zagoiła. Dzięki temu unikną oni nieprzyjemnych, bolesnych doznań podczas kolejnych prób współżycia seksualnego. Zdarzają się przypadki, że błona zostanie przerwana wcześniej, przed odbyciem pierwszego stosunku. Lekarze wskazują, że u kobiet, u których jest ona bardzo cienka i delikatna, do przerwania może dojść podczas używania tamponów higienicznych, lub też nawet podczas wykonywania ćwiczeń gimnastycznych, zwłaszcza rozciągających. Kobiety, które się masturbują również mogą doprowadzić do jej przerwania, zanim rozpoczną współżycie seksualne. Są to jednak nieliczne przypadki. Bywa też i tak, że kobiety posiadają wyjątkowo grubą i silną błoną dziewiczą, która nie zostanie podczas stosunku płciowego przerwana, wówczas konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa, który wskaże możliwości rozwiązania tego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *