Zdrada małżeńska – zdrada żony i zdrada męża

Już samo słowo zdrada małżeńska nacechowane jest negatywnie i bardzo źle się kojarzy. Uderza, bowiem w zaufanie do drugiego człowiek, rozczarowuje, niszczy obraz, który najczęściej budowany był latami. Zdrada w małżeństwie najczęściej jest bardzo bolesnym ciosem, którego nie oczekujemy i zupełnie się go nie spodziewamy, dlatego tak trudno jest na ją zrozumieć, a tym bardzie się z nią pogodzić, zaakceptować i wybaczyć.

Jak mówią statystyki najczęstszą przyczyną rozpadu związków małżeńskich jest właśnie zdrada. Kiedy stajemy na ślubnym kobiercu świat wydaje się nam sprzyjać. Jesteśmy w sobie zakochani i wydawać by się mogło, że już zawsze będziemy żyli długo i szczęśliwie, jak w bajkach. Rzeczywistość jednak bardzo szybko weryfikuje wyobrażenia o wspólnym życiu, pokazując nam, że nie wszystko okazuje się być piękną bajką, która trwała będzie latami.

Bardzo często pochłonięci wieloma sprawami dotyczącymi teraźniejszości i konieczności funkcjonowania w nie łatwym świecie zapominamy o konieczności pielęgnowania miłości w małżeństwie, co jest wielokrotnie potwierdzaną przyczyną zdrady żony jak i zdrady męża. Bywa również tak, że pary, które przez dłuższy czas żyją nie razem, ale obok siebie, pogłębiając swoją samotność, szukają pocieszenia w ramionach innych osób. Przyczyna zdrad w małżeństwie jest jednak dużo więcej, do nich należą także: niezadowolenie z życia seksualnego, chęć zdobycia nowych wrażeń i doświadczeń, potrzeba udowodnienia własnej atrakcyjności dla innej osoby oraz różnego rodzaju zaburzenia, takie jak nieumiejętność spełnienia się u boku jednej tylko osoby.

Jak pokazują badania, w dzisiejszych czasach zdradzamy dużo częściej niż w latach wcześniejszych. Dużo częściej jest to także potwierdzona przyczyna rozwodów, kiedy partnerzy nie umieją sobie wybaczyć. Jak bowiem żyć po zdradzie ukochanej osoby? Jak poradzić sobie z poczuciem krzywdy, które tak bardzo nas dotknęło, że wydaje nam się, iż nie jesteśmy w stanie dłużej funkcjonować z osobą, która zdradziła nasze zaufanie i wiarę w miłość i nierozerwalność związku?

Wiele zdradzonych osób, zarówno kobiety jak i mężczyźni, przyznają, że mimo wielkich chęci pogodzenia się ze zdradą i próbą prowadzenia dalszego, wspólnego życia, nie da się jej nigdy do końca wybaczyć, a rysa, która powstaje na często nieskazitelnym obrazie małżeństwa pozostaje odczuwalna już zawsze. Zdradzone osoby przyznają, że utrata zaufania powoduje wzrost podejrzliwości wobec drugiej osoby. Trudno, bowiem uwierzyć, że jeśli ktoś zdradził raz, nie zrobi tego po raz kolejny. Ciekawostką jest, jak pokazują badania, że to kobiety potrafią łatwiej wybaczyć zdradę męża, niż odwrotnie. Często powodem jest lęk przed samotnością i brak wiary w to, że poradzą sobie same, zwłaszcza, jeśli są dzieci. Mężczyźni z kolei trudniej wybaczają zdradę żony, bowiem jest to ogromny cios dla ich męskiego ego. W wielu przypadkach jednak zdradzony małżonek nie potrafi żyć z brzemieniem zdrady małżeńskiej  i  często małżeństwo się rozpada.

Artykuł znaleziony w google poprzez nastepujące frazy :

  • zdrada małżeńska
  • jak żyć po zdradzie żony
  • jak poradzic sobie ze zdrada zony
  • przyczyny zdrady małżeńskiej
  • zdrada malzenska
  • jak odzyskać żonę po zdradzie
  • zdrada żony
  • co to jest zdrada małżeńska
  • objawy zdrady małżeńskiej
  • jak pogodzić się ze zdradą żony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *