Seks pozycje – Na łyżeczki

Seks pozycje – czasami podczas seksu chcemy nie tylko poczuć przyjemność, ale również zaznać bliskości z partnerem. Wtedy poszukujemy pozycji , która nam to umożliwi. Do takich na pewno należy pozycja nazywana często „Łyżeczkami”. Jednak zanim się na nią zdecydujemy zapoznajmy się z jej opisem i korzyściami, jakie możemy uzyskać poprzez jej stosowanie.

Seks pozycje – łyżeczki opis

W seks  pozycji „Na łyżeczki”, partnerzy mają możliwość odbyć stosunek cicho, a nawet w ukryciu przed osobami trzecimi. W pozycji tej kobieta leży na boku, natomiast jej partner leży również na tym samym boku, ale za nią. Wprowadzenie członka odbywa się od tyłu. To mężczyzna wykonując ruchy decyduje o przebiegu stosunku. Partnerzy mają ograniczone ruchy, jednakże dzięki wolnym rękom mogą się pieścić. Kobieta może dokonywać tego sama lub też kierować ręce partnera w taki sposób, aby osiągnąć jak największą rozkosz. W momencie, kiedy mężczyzna straci siły na wykonywanie dalszych ruchów, to kobieta może przejąc inicjatywę, wykonując odpowiednie ruchy biodrami.


Courtesy of SexInfo101.com.

Seks pozycje „Na łyżeczki” – dla kogo

Seks pozycje –  „Na łyżeczki” jest bardzo polecana osobom, które chciałyby czuć bliskość w trakcie stosunku. Poza tym jest odpowiednia dla par, które ze względu na warunki mieszkaniowe nie mogą sobie pozwolić na pozycje bardziej ekspresyjne. Jako że jest bardzo cichą pozycją, nasze stosunki nie będą rozpoznawalne ani słyszalne dla otoczenia. Polecana jest również osobom, które spodziewają się dziecka. Podczas stosunku nie dochodzi do nacisku na brzuch kobiety przez mężczyznę. Jednakże nie polecana jest parom, w których mężczyzna ma bardzo dużego członka. Sprzyja to bardzo głębokiej penetracji, co może prowadzić do dyskomfortu dla partnerki. Ponadto osoby, które preferują kontakt wzrokowy w trakcie zbliżenia nie będą zadowolone z tejże pozycji.

Seks pozycje „Na łyżeczki” – wady i zalety

Rozpocznę od zalet dla mężczyzny. Przede wszystkim partner nie jest zmuszony do opierania się na dłoniach, przez co nie odczuwa szybkiego zmęczenia. Dzięki temu, że oboje leżą, partner podczas przewodzenia ma możliwość jednoczesnego pieszczenia kobiety nie tracąc przy tym sił. Poza tym seks pozycja ta sprzyja wydłużeniu zbliżenia przedłużenia stosunku. Wadą może być monotonia podczas stosunku i brak kontaktu wzrokowego z partnerka. Zaletą dla kobiety jest przede wszystkim fakt, iż nie jest ona przytłoczona przez ciało partnera. Może ponadto sama pieścić się lub też naprowadzać partnera na odpowiedni trop przy stymulacji jej stref erogennych. Wadą jest ograniczona możliwość ruchów głęboka penetracja, która może powodować niekomfortową i bolesną sytuację u kobiety.

Reasumując, seks pozycje  „na łyżeczki” tak, jak inne ma swoje wady i zalety. Jednak ma zasadnicza przewagę nad pozostałymi, ponieważ jest niezwykle  łatwa i nie wymaga od partnerów dużej kondycji fizycznej.

Artykuł znaleziony w google poprzez nastepujące frazy :

 • na łyżeczkę
 • pozycja na łyzeczke
 • seks na łyżeczkę
 • seks na lyzeczkę
 • pozycja na lyzeczke
 • na lyzeczke
 • pozycja na łyzeczki
 • sekspozycje
 • na yeczk
 • na łyżeczki

Comments

 1. piotras says

  MOJA ulubiona pozycja zaraz po misjonarskiej. Można się bzykać nawet oglądając telewizję. Także bardzo dyskretna pozycja. Wypróbowałem jak w gościach był u mnie nastoletni bratanek. On chciał oglądać TV, a ja miałem ochotę na seks. Dzięki tej pozycji udało się nas pogodzić. Nawet się nie zorientował co się działo za jego plecami.

 2. piotras says

  Komentarz do poprzedniego. Oczywiście ja kochałem się z żoną a nie z nim!. On siedział na fotelu i oglądał tv :)

 3. admin says

  No dobrze że się poprawiłeś w tym drugim komentarzu bo już chciałem go skasować jako spam, przez chwile nawet przeszło mi przez głowę coś w stylu ” co za zboczenie” :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *