Problemy ze wzwodem – przyczyny problemu

To, w jaki sposób mężczyzna odczuwa przyjemność podczas erekcji związane jest z wieloma czynnikami, zarówno fizycznymi jak i mającymi swe podłoże w psychice. Jak dowodzą badania, aż 85% zaburzeń podczas wytrysku to problemu natury organicznej, pozostałe zaś 15% to dolegliwości natury psychicznej. Bywają też taki sytuacje, iż problemy z erekcją wywołane są przez oba czynniki naraz.

Problem ze wzwodem przyczyny

[pulsehover_text preset_name=”erekcja”]

Do przyczyn takiego stanu rzeczy zaliczyć można cukrzycę, która nieleczona lub leczona zbyt późno może prowadzić do wystąpienia u mężczyzny impotencji naczyniopochodnej, a także neuropatii autonomicznej. W przebiegu cukrzycy może dojść do uszkodzenia nerwów odpowiadających za prawidłowy wzwód i wyrzucenie spermy na zewnątrz. Według przeprowadzonych badań, aż 75% mężczyzn, którzy borykają się z cukrzycą ma problemy ze zwodem.  Choroba ta wywołuje jednak nie tylko kłopoty ze wzwodem. Prowadzić może też do wystąpienia zaburzeń czucia w prąciu czy nawet zmniejszenia libido.  Do przyczyn mających wpływ na zaburzenie potencji zaliczamy także choroby serca oraz układu krążenia. Do głównych czynników powodujących problemy ze wzwodem w przypadku kłopotów z sercem należą miażdżyca, niewydolność mięśnia sercowego, podwyższone ciśnienie krwi oraz wysoki poziom cholesterolu. Niedrożne naczynia krwionośne zaburzają przepływ krwi do członka powodując jego niedostateczne usztywnienie, a tym samym niesatysfakcjonujący wzwód.

Bardzo często występująca w tym przypadku jest tez choroba naczyniowa. Do częstych problemów utrudniających prawidłowe współżycie seksualne zaliczamy także występujące u mężczyzn zaburzenia hormonalne. Najważniejszy męski hormon, testosteron, ma fundamentalne znaczenie dla libido i to właśnie on oddziałuje na zachowanie seksualne mężczyzn. Zaburzenia w produkcji testosteronu mogą prowadzić do wielu zaburzeń, w tym także problemów ze wzwodem.

[/pulsehover_text]

Nie bez znaczenia są także choroby neurologiczne u mężczyzn. Każdy uraz rdzenia kręgowego, przerwanie przywspółczulnego układu nerwowego mogą i najczęściej upośledzają zdolność prawidłowego wzwodu oraz erekcji, prowadząc do impotencji. Ważne znaczenie ma tez prowadzony tryb życia oraz sposób odżywiania. Ogromny wpływ na odczuwaną przyjemność seksualną oraz zdolności osiągnięcia i utrzymania wzwodu ma alkohol, narkotyki i nikotyna. Jak dowodzą badania mężczyźni nadużywający alkoholu czy narkotyków oraz nałogowo palący papierosy dużo częściej skarżą się na zaburzenia erekcji i problemy ze wzwodem, niż mężczyźni stroniący od używek. W każdym przypadku jednak ważna jest szybka diagnoza, bowiem może mieć ona wpływ nie tylko, na jakość życia seksualnego, ale przede wszystkim na zdrowie mężczyzny.

Artykuł znaleziony w google poprzez nastepujące frazy :

  • problem ze wzwodem
  • kłopoty ze wzwodem
  • problemy ze wzwodem przyczyny
  • problem ze zwodem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *