Na jeźdźca

Na jeźdźca jest równie znaną i popularną pozycją, jak pozycja misjonarska. Jej historia sięga nawet czasów starożytnych. Można ją spotkać także pod inną nazwa, a mianowicie pozycja Andromachy. W czasach próżniejszy była niestety piętnowana ze względu na dominację kobiety w tej formie stosunku. Dlatego tez jest polecana parom, które preferują, aby to kobieta decydowała o przebiegu aktu seksualnego. Na pozycję na jeźdźca decyduję się również pary spodziewające się dziecka. Jednak już w końcowych miesiącach może być niekomfortowa dla kobiety.

Na jeźdźca – opis

W przypadku pozycji na jeźdźca, mężczyzna leży wygodnie na łóżku, a kobieta siadając na nim wprowadza członka do pochwy. Może wykonać to również partner. Kładzie ona kolana wzdłuż tułowia partnera i oczywiście jest zwrócona do niego twarzą. Poprzez wykonywane przez siebie ruchy partnerka kontroluje głębokość oraz rytm pchnięć członka. Kobieta, by nasilić doznania swoje i partnera może wykonywać rozmaite ruchy. Przede wszystkim ma możliwość poruszania miednicą oraz wykonywania odchyleń w przód lub tył. Jest też kilka ewentualności zwiększenia doznań wynikających z różnego ułożenia ciał partnerów.


Courtesy of SexInfo101.com.

Mężczyzna może również przyczynić się do tego poprzez siad po wprowadzeniu penisa do pochwy. Następnie przytula się do partnerki, co zapobiegnie bez wątpienia nieoczekiwanemu wypadnięciu członka. Poza tym Kobieta leżąc na partnerze i zaciskając uda ma wpływ na zwiększenie doznań. Na jeźdźca jest pozycją korzystną dla kobiety ze względu na możliwość pieszczenia piersi, pośladków lub tez łechtaczki. Mężczyzna może dowolnie wykonywać takie pieszczoty. Ponadto pozycja ta może sprzyjać stymulacji punktu G. Istnieje też wariant tej pozycji, a mianowicie siad kobiety zwróconej tyłem do partnera.

Na jeźdźca – Dla kogo ta pozycja, a dla kogo nie?

Pozycja na jeźdźca jest idealna dla osób, które lubią, kiedy to kobieta ma pełną władzę nad przebiegiem stosunku seksualnego. Poza tym jest ona dobrym wyborem dla partnerek, które są w ciąży. Jednakże w ostatnich miesiącach może być niewygodna. Dobrym wyborem jest również dla mężczyzn, którzy mają problem z przedwczesnym wytryskiem. Niewielki nacisk na penisa opóźnia ejakulację i wydłuża czas dojścia do orgazmu dla partnerów. Na jeźdźca jest bardzo dobrą pozycją dla  mężczyzn, którzy są zmęczeni i nie mają sił na przewodzenie podczas stosunku. Jednakże pozycja ta nie jest przeznaczona dla kobiet, które wstydzą się swojego ciała. W trakcie stosunku mężczyzna może oglądać swoja partnerkę i obserwować jej ruchy. Niestety kobiety, które odczuwają ból podczas  stosunku głębokiej penetracji, powinny zrezygnować  z tej pozycji seksualnej.

Na jeźdźca zalety i wady

Pozycja na jeźdźca  dla kobiet

Zacznijmy od kobiety. Główna zaleta to bez wątpienia możliwość dominacji nad partnerem i idąca za tym sposobność kontrolowania przebiegu stosunku. Poza tym pozycja ta sprzyja stymulacji wszystkich stref erogennych kobiety a przede wszystkim punktu G. Oboje partnerzy mogą również oglądać reakcje swoich ciał na podniecenie i przebieg orgazmu. Wpływa to na polepszenie relacji pomiędzy kochankami. Wadą dla kobiety jest głęboka penetracja, która u partnerek nieprzyzwyczajonych do tego i o budowie ciała powodującej ból podczas stosunku może spowodować dyskomfort.

Pozycja na jeźdźca  dla mężczyzn

Zalety dla mężczyzny są równie wymierne. Po pierwsze pozycja ta sprzyja opóźnieniu wytrysku. Poza tym może on obserwować swoją partnerkę i pieścić jej ciało.  Wadą tej pozycji jest poddanie się mężczyzny swojej partnerce. Ponadto ma on ograniczone ruchy, a po dłuższym czasie może się po prostu znudzić tą pozycją.

Na jeźdźca – kobieta ujeżdżająca swojego partnera może osiągnąć bardzo wiele przyjemności. Jeżeli jest nieśmiała i ma kompleksy, powinna zastanowić się nad skorzystaniem z tej pozycji. Musi być pewna siebie i swojej cielesności, aby poczuć satysfakcję ze stosunku. Natomiast mężczyzna, który nie lubi być poddanym kobiety, powinien jej zaproponować inną pozycję seksualną przynoszącą przyjemność obu partnerom.

Artykuł znaleziony w google poprzez nastepujące frazy :

  • pozycja na jezdzca film
  • na jeźdzca
  • pozycja na jeżdźca
  • na jeźdźca film
  • pozycja na jezdzca filmik
  • na jedca
  • pozycja na jeźdźca filmy
  • pozycja na jeźdźca video
  • przebieg stosunku płciowego film
  • pozycja na jeźdzca opis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *